Artykuły do tagu: oświata

Reorganizacja oświaty to priorytet
Reorganizacja oświaty, kanalizacja, kultura i drogi – to główne kierunki, w które inwestuje teraz gmina Wola Krzysztoporska. Początek nowego roku to czas podsumowań tego, co było, i konkretyzowania planów na najbliższą przyszłość. Poprosiliśmy o nie wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.
Prawie 123 miliony na oświatę w Piotrkowie
122,5 miliona złotych planują władze miasta Piotrkowa przeznaczyć w przyszłym roku na oświatę i wychowanie.
Powstaną cztery klasy dla autystycznych dzieci
W kwietniu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie złożył do miasta wniosek o utworzenie oddziałów dla dzieci z autyzmem. Na odpowiedź długo nie musiał czekać. Już teraz wiadomo, że w najbliższym roku szkolnym placówka otworzy dla niepełnosprawnych cztery specjalne oddziały.
Trwają prace w szkołach w gminie Rozprza
Mimo, że do końca roku szkolnego został jeszcze miesiąc to już teraz w placówkach oświatowych na terenie gminy Rozprza prowadzone są prace termomodernizacyjne.
Zmiany na stanowiskach dyrektorów nastąpią w Przedszkolu Samorządowym nr 5, Przedszkolu Samorządowym nr 16 i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
Samorządy z naszego regionu szukają dodatkowych pieniędzy na oświatę. I miasta i gminy składały wnioski o dofinansowanie programów wspomagających proces nauczania.
Tym razem mowa o kompleksie w Bujnach. Powstanie tam sala gimnastyczna oraz budynek przedszkola.
„Ta szkoła  kosztuje nas 750 tysięcy złotych rocznie”
Najpierw Woźniki i Rokszyce w gminie Wola Krzysztoporska, potem Bąkowa Góra w gminie Ręczno. Teraz Klementynów w gminie Sulejów, czyli kolejna placówka oświatowa na terenie powiatu piotrkowskiego, która zostanie zlikwidowana. Decyzją Rady Miejskiej w Sulejowie od września tego roku przestanie istnieć Szkoła Podstawowa w Klementynowie.
Nie będzie przeprowadzek szkół?
Uchwały w sprawie zmiany siedzib Szkoły Podstawowej nr 10 i IV Liceum Ogólnokształcącego są nieważne. - Nie można przenieść ani SP 10, ani IV LO w Piotrkowie - tak obecny stan prawny oceniają służby nadzoru wojewody.
Oświata coraz droższa. Jak oszczędza Bełchatów?
Zajęcia pozalekcyjne, jednozmianowość, pensje nauczycieli i pracowników administracji - to wszystko kosztuje. Bełchatów, jak chyba wszystkie gminy w Polsce, szuka oszczędności w oświacie. Od stycznia szkolne stołówki przeszły w ręce prywatnych firm. Od września jedną ze szkół czeka przeprowadzka. Po co? Żeby było taniej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat