Artykuły do tagu: ni

Spalone wnętrze pnia lipy drobnolistnej
Przy ścieżce przyrodniczo-leśnej, Przystanek 10 "Matecznik lipowy " podpalono wnętrze pnia lipy drobnolistnej w wieku około 200 lat.
14 listopada policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej policji patrolując ulice miasta o godzinie 4.30 w rejonie Sadowej zauważyli idących dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu gwałtownie odrzucili na bok niesione rulony materiału i skręcili w pobliską uliczkę.
Mieszkańcy powiatu tomaszowskiego nie zdążyli jednak metalowego złomu sprzedać. Spłoszył ich jeden z pracowników firmy, przez której teren przebiegają tory.
Piotrków: Kto kogo wy… bierze?
Samorządowa kampania wyborcza w naszym mieście powoli zmierza do finału. Jaki będzie ów finał, bardzo trudno dziś przewidzieć. Natomiast można stwierdzić, że była to kampania słaba. Bez ciekawych programów wyborczych, bez niekonwencjonalnych form agitacji, ogólnie bez wyrazu.
Piotrkowianin wysoko przegrywa w Mielcu
To nie był udany wyjazd do Mielca. Piotrkowianin przegrał wysoko dzisiejsze spotkanie Superligi PGNiG i punktów musi szukać za tydzień w meczu we własnej hali z Miedzią Legnica.
- Zamierzałem w kwietniu odwiedzić swoją córkę w Miami. Tuż przed wylotem musiałem poprosić o zgodę panią rektor z Kielc. Otrzymałem ją pod warunkiem ponownego startu w wyborach - tak prof. Czesław Grzelak uzasadnia swój ponowny start w wyborach na prorektora ds. Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Piotrkowie. Dodajmy – start wygrany.
Miasto wybrało koncepcję modernizacji i rozbudowy piotrkowskiej oczyszczalni ścieków. Jej trzy warianty zostały zaprezentowane w poniedziałek w Urzędzie Miasta.
Ostatni dzwonek na pełnomocnictwo
Dziś ostatni dzień w którym można złożyć wniosek na udzielenie pełnomocnictwa w nadchodzących wyborach samorządowych.
11 listopada. Symbol niepodległej Polski
II Rzeczpospolita istniała nieco ponad 20 lat, ale ten okres był jednym z najważniejszych w tysiącletniej historii Polski. To wtedy kształtował się polski patriotyzm, tworzyły się instytucje, które znamy do dziś, Polacy stawali się prawdziwymi Europejczykami.
Symbolem II RP jest 11 listopada 1918 roku. Dzień, który oficjalnie uznawany jest za powrót Polski do grona niepodległych narodów. W 1937 roku oficjalnie został uznany za Święto Niepodległości. W PRL-u jego obchodzenie było zakazane. Dopiero w 1989 roku zaczęto je obchodzić ponownie. I tak jest do dziś…
Pierwsi, niezbędni, niedocenieni
Są zwykle pierwsi na miejscu zdarzenia. Wyciągają poszkodowanych z samochodów, reanimują, ratując innym życie. Kiedy trzeba, przedzierają się przez śniegi pługiem.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat