Artykuły do tagu: trawnik

W miejscu klepiska posadzili krzewy
Na terenie parkingu przy ul. Wojska Polskiego 81 położonego przy wiadukcie kolejowym przywrócono zieleń. Służby miejskie zasadziły w miejscu, gdzie kierowcy parkowali nielegalnie, nowe krzewy.
Trawnik czy klepisko? Problem z parkowaniem na Wojska Polskiego
Kierowcy szukający miejsc postojowych na Wojska Polskiego mają ograniczoną liczbę możliwości pozostawienia swojego samochodu. Parking przy wiadukcie kolejowym jest jedną z takich opcji. Popyt na parkowanie jest tak duży, że kierowcy wybierają do zaparkowania miejsca do tego niewyznaczone, w tym "resztki" trawnika.
Trawa po kolana i pokrzywy po pas straszą na piotrkowskim osiedlu
Mieszkańcy osiedla pomiędzy ulicami: Batorego, Jagiellońską i Krakowskie Przedmieście skarżą się w mailu do naszej redakcji na zaniedbaną i zapuszczoną zieleń wokół ich bloków.Podkreślają oni, że w takich warunkach boją się wyjść na plac zabaw, gdyż dziecko może się poparzyć pokrzywami lub zostać ukąszone przez kleszcza. Spytaliśmy prezesa Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czyli administratora terenu, kiedy problemy mieszkańców zostaną rozwiązane?
W Piotrkowie koszą trawy
Sezon na koszenie trawników mamy w pełni. Kosiarki słychać nie tylko na osiedlach, ale także na zielonych terenach miejskich. Służby podległe Zarządowi Dróg i Utrzymania Miasta zaczęły już realizować plan przycinania traw w Piotrkowie.
Trawnik na dachu — nowy trend?
Trawniki na dachu zwane także zielonymi dachami coraz częściej zdobią przestrzenie dużych miast. Pojawiają się na dachach biurowców, nowoczesnych apartamentowców i „zwykłych” domów, także tych wybudowanych w latach 80. i 90.
Łąki zamiast trawników
W kilku polskich miastach rezygnuje się z trawników. Nie, nie chodzi o to, by je zabetonować, czy zastąpić parkingami. Nic podobnego.
Jak pielęgnować trawnik?
Gęsty trawnik o soczystozielonej barwie wymaga pracy i systematycznej pielęgnacji. Jeżeli chcemy w okresie od wiosny do jesieni cieszyć się piękną murawą, działania powinniśmy rozpocząć z wyprzedzeniem. Pielęgnacja trawnika to nie tylko koszenie i przycinanie, ale także prawidłowe nawożenie. Nawet najlepszy nawóz nie działa z dnia na dzień – aby zaobserwować efekty, potrzebny jest czas. Kiedy i jakie stosować nawozy do trawy?
Kierowcy zniszczyli trawnik przy Młynarskiej
- Kierowcy zniszczyli pas zieleni przy ulicy Młynarskiej. Służby za to odpowiedzialne nie reagują - mówi radny Jan Dziemdziora, który złożył w tej sprawie stosowny wniosek.
Wraca problem psich odchodów
Piotrkowskie trawniki zanieczyszczone fekaliami od lat straszą swoim wyglądem. Szczególnie problem staje się widoczny, gdy świeża trawa jeszcze nie urosła, a stopniały śnieg odsłania dość przerażający widok.
Czy trawnik przy Belzackiej poddano rekultywacji?
W maju ubiegłego roku radny Jan Dziemdziora złożył wniosek o naprawę i zabezpieczenie zniszczonego trawnika przy ul. Bezlackiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat