Kilkadziesiąt minut temu na jednym z piotrkowskim skrzyżowań rozpędzony Peugeot wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając tym samym do zderzenia z innym pojazdem tej samej marki.
Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa podsumowało konkurs CAŁY PIOTRKÓW W KWIATACH. Organizatorzy zachęcali mieszkańców miasta do dbania o wygląd swojego balkonu, ogródka czy posesji.
W Bełchatowie na nowo rozgorzały dyskusje na temat powstania elektrowni atomowej w okolicach miasta. Ministerstwo Gospodarki informuje, że pierwsza lokalizacja budowy ma zostać wskazana do 2013.
LUKS „Gryf” Bujny od nowego sezonu będzie reprezentował powiat piotrkowski na arenie ogólnopolskiej.
Ograniczenia w odwiedzaniu chorych wprowadzają oba piotrkowskie szpitale. Nie ma zakazu odwiedzin, ale lekarze proszą, aby do chorych nie przychodziły jednocześnie całe rodziny. Dyrekcje obu placówek chcą w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy typu AH1N1.
Kościół farny pod wezwaniem św. Jakuba, jedna z najstarszych świątyń w Piotrkowie, odzyska dawny blask. Świątynia pokryła się rusztowaniem, a remont zakończy się w połowie grudnia.
Ponad 11 tysięcy złotych to wartość sztabki tego drogocennego kruszcu, którą udało się wygrać jednej z mieszkanek Piotrkowa w konkursie organizowanym przez Bank BGŻ „Marzenia na wagę złota”.
W Piotrkowie mamy akcję "Wspólne osiedla", w Radomsku natomiast funkcjonują patrole obywatelskie. Miejscowa policja chce przedłużenia akcji, ponieważ zdaniem radomszczańskich funkcjonariuszy przynosi ona wymierne efekty.
Trójka zostanie zlikwidowana, a linie numer 6 i 10 wracają na Sienkiewicza. To z pewnością dobra informacja dla tych, którzy byli bardzo rozczarowani po tym jak wprowadzony w sierpniu nowy układ komunikacyjny piotrkowskich emzetek pozbawił możliwości dojazdu bezpośrednio w okolice hali targowej mieszkańców ulic Wyzwolenia czy osiedla Wierzeje.
To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich melomanów. VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego odbędzie się w tym tygodniu (25-28 listopada) w piotrkowskiej Państwowej Szkole Muzycznej.