Rewolucyjne zmiany rozkładzie jazdy MZK w Piotrkowie. Zlikwidowana zostanie obecna trasa na której jeździ linia nr "2". Z mapy komunikacyjnej miasta zniknie również "13", ale zastąpi ją właśnie "dwójka", która przejmie przystanki obsługiwane przez "13". Duże zmiany nastąpią również na liniach nr "1", i "9". Mniejsze zmiany dotyczą "5", "6" i "10", które jednak według nowego rozkładu nie będą jeździć koło Hali Targowej.
Na ulicy Broniewskiego, na wysokości boiska szkolnego "budowlanki" postawiono znak drogowy, który zabrania ruchu samochodów na tej części ulicy. Informacja pod znakiem mówi o tym że, z zakazu wyłączeni są tylko mieszkańcy posesji 16 A.- A co z nami? - pytają mieszkańcy bloku socjalnego, których teoretycznie zakaz obowiązuje.
Na trzech piotrkowskich ulicach nie działa oświetlenie uliczne. Egipskie ciemności panują na Skłodowskiej - Curie, Belzackiej na odcinku od Młynarskiej do Częstochowskiej i na Częstochowskiej od Belzackiej do Narutowicza.
Najwięcej tlenku węgla wdychamy w kwietniu i grudniu. Wtedy też wisi nad nami największa warstwa pyłu. W czerwcu natomiast przekroczone są normy stężenia ozonu. Największe stężenia dwutlenku siarki zanotowano w punktach przy ul. Dąbrowskiego i Włókienniczej, a dwutlenek azotu daje się najbardziej we znaki w rejonie autostrady A1.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
20 kolejnych stojaków na rowery zostanie ustawionych na terenie Piotrkowa. W sumie na ulicach miasta będzie już 200 specjalnie przygotowanych miejsc postojowych dla kierowców jednośladów.
Przewoźnicy drastycznie pocięli rozkłady jazdy. W Piotrkowie i Bełchatowie właśnie zaczynają obowiązywać wakacyjne grafiki kursów. Do tego PKS od miesięcy systematycznie ogranicza lub likwiduje kursy. W powiecie piotrkowskim rzadziej kursują minibusy. Z niektórych podmiejskich linii prywatni przewoźnicy w ogóle zrezygnowali. Pasażerowie nie mogą się w tym wszystkich połapać, zwłaszcza że na przystankach brakuje rozkładów jazdy.
Już wkrótce, bo pod koniec wakacji, piotrkowianie doczekają się nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Całkiem nowego, bo ostatni został opracowany kilkanaście lat temu.
Jakie jeszcze zmiany czekają piotrkowskich pasażerów miejskich emzetek? Podwyżka cen biletów, ale tylko tych kupowanych u kierowcy.
Pięć linii autobusowych piotrkowskiego MZK zmienia od dziś rozkład jazdy na wakacje. Linie 0, 3 i 7 będą kursować rzadziej (wg rozkładu "feryjnego"), 1 i 5 dojeżdżać będzie tylko do granic miasta, a nie tak jak do tej pory do szkoły w Bujnach i Szydłowie.
Prawie 220 tysięcy złotych - to czysty zysk miasta, jaki wypracowała od marca strefa płatnego parkowania.