W 2017 roku miała ruszyć budowa. Market budowlany Castorama w Piotrkowie Trybunalskim miał być gotowy w 2018. Mamy rok 2019, tymczasem inwestor nie złożył nawet wniosku o pozwolenie na budowę.
Sensacyjna wiadomość o planowanej budowie tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Słowackiego zelektryzowała piotrkowian kilka dni temu. Pojawiające się nowe informacje na ten temat studzą nieco rozbudzone emocje, jednak nie przekreślają definitywnie możliwości realizacji tego pomysłu.
W tym roku Imieniny Piotrków świętować będziemy 22 i 23 czerwca. Jak zawsze dni miasta uświetnią koncerty.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Piotrkowie Trybunalskim miał zacząć funkcjonować w lutym, tymczasem mamy już marzec, a punkt nadal nie działa. Wszystko, dlatego że nie można było wcześniej wyłonić firmy, która zajmie się zagospodarowaniem śmieci - tłumaczą urzędnicy. Teraz mają nadzieję, że do trzech razy sztuka i po ostatnim, właśnie rozstrzygniętym przetargu, punkt ruszy jeszcze w tym miesiącu.
Do bójki doszło w jednym z lokali gastronomicznych na piotrkowskiej Starówce. Czworo napastników (w tym nastoletnie dziewczyny) zaatakowało siedzącą w lokalu parę.
Od 4 marca można składać wnioski o e-dowód, który zastępuje dotychczasowy dokument tożsamości. Nowy dowód będzie zawierał warstwę elektroniczną, czyli wbudowany wewnątrz chip.
Nowy samochód (w miejsce wysłużonego volkswagena), nowe kamery miejskiego monitoringu i adaptacja pomieszczeń w Komendzie – na to wszystko Straż Miejska potrzebuje dodatkowych 186 tysięcy zł. O przekazaniu tej kwoty Komendzie zdecydowali w środę – w drodze uchwały – radni Piotrkowa.
Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta, uchylenie programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” (który opierał się na użytkowaniu wieczystym), powiększenie Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, przyjęcie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi czy wyrażenie zgody na wykorzystanie herbu Piotrkowa Trybunalskiego – projektami uchwał w tych sprawach zajmą się w środę 27 lutego radni Piotrkowa.
Jednoślady - w ramach systemu Piotrkowski Rower Miejski - w tym roku pojawią się na piotrkowskich ulicach nie wcześniej niż 1 sierpnia. Dlaczego tak późno? Wykonawca systemu musi mieć zagwarantowany określony czas na przygotowanie się do świadczenia usługi, czyli zakup rowerów, stacji dokujących czy zorganizowanie systemu płatności. Rower Miejski będzie funkcjonować przez najbliższe cztery lata. Do dyspozycji mieszkańców będzie osiemdziesiąt rowerów oraz dziesięć stacji (w tym jedna sezonowa).