Czy w piotrkowskiej strefie płatnego parkowania można stanąć samochodem za darmo? Wygląda na to, że w pewnych miejscach owszem. Wszystko przez nowelizację prawa, która zrobiła spore zmieszanie i wśród służb mundurowych, i wśród obsługujących strefę.
Przybywa osób, które nie chcą przyjąć kary od strażników miejskich. Jest ich więcej zarówno w Piotrkowie, jak i w całej Polsce. Co wtedy? Sprawy trafiają do sądu.
Sebastian Szustak, Katarzyna Kaźmierczak i Oskar Kuliński (kandydaci na radnych w tegorocznych wyborach) zadeklarowali, że po otrzymaniu mandatów przeznaczą połowę swoich diet na cele charytatywne.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w środę 8 października w godzinach 6.00 – 22.00 w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzili działania pod kryptonimem „TRUCK”.
Piotrkowscy policjanci przeprowadzili wczoraj akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przypominali zarówno kierowcom jak i pieszym o zachowaniu ostrożności i przewidywaniu co może się wydarzyć, jeśli ich zachowania będą ryzykowne.
8 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy w godzinach 6.00- 22.00 na terenie naszego miasta i powiatu prowadzili działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Piotrkowianin przechodził przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Został ukarany mandatem. Nie okazał dokumentów, przez co musiał zapłacić w sumie 550 złotych.
- Strażnik miejski nie może anulować wystawionego mandatu - przypomina Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.
Mandat za parkowanie bez wymaganej opłaty dostał odwiedzający Piotrków niepełnosprawny mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna nie był świadomy, że od jakiegoś czasu, aby móc parkować za darmo w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, należy mieć specjalny zegar.
Pies dotkliwie pogryzł piętnastoletniego chłopca. Policjanci ukarali właściciela agresywnego czworonoga dwoma mandatami karnymi.