Mandat za parkowanie bez wymaganej opłaty dostał odwiedzający Piotrków niepełnosprawny mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna nie był świadomy, że od jakiegoś czasu, aby móc parkować za darmo w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie, należy mieć specjalny zegar.
Pies dotkliwie pogryzł piętnastoletniego chłopca. Policjanci ukarali właściciela agresywnego czworonoga dwoma mandatami karnymi.
Aż 72 mandaty na kierowców przekraczających prędkość oraz 15 dla tych, którzy nie zapinają pasów, nałożyli piotrkowscy policjanci podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość". Funkcjonariusze prowadzili wzmożone patrole newralgicznych dróg miasta, ale można ich było także spotkać na S8, DK 12 oraz na autostradzie A1.
Zakaz postoju w piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Jeśli na ulicy objętej SPP jest zakaz zatrzymywania, czy postoju - to, gdy zaparkujemy w tym miejscu, musimy liczyć się z mandatem.
- Czy miasto jest aż tak biedne, że tych kilka pojazdów poruszających się po terenie miasta z osobami niepełnosprawnymi nie może korzystać z parkingów bezpłatnie? - pytają niepełnosprawne dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego.
Na ostatniej sesji Rady Miasta Piotrkowa rajcy stwierdzili wygaśnięcie mandatu radnego Sebastiana Żerka.
Sebastian Ż. złożył mandat. W piotrkowskiej Radzie Miasta zastąpi go Paweł Banaszek.
Jednemu z piotrkowskich radnych, należących do proprezydenckiego klubu "Razem dla Piotrkowa", wygasa mandat.
Dostajemy mniej mandatów. Tak wynika ze statystyk sporządzanych przez piotrkowską Straż Miejską na podstawie liczby zdjęć zrobionych przez przenośny fotoradar.
Nowy sposób na wyłapywanie kierowców, którzy łamią przepisy, testuje radomszczańska straż miejska. Na jednym z większych skrzyżowań stanęło urządzenie wzbudzające zaciekawienie radomszczan.