Artykuły do tagu: lska

Zmiany w przepisach ubezpieczeniowych w 2018 r.
Najważniejsze zmiany w przepisach ubezpieczeniowych, które wejdą w życie w 2018 roku, będą przebiegały pod hasłem e-zmian. Od stycznia w życie wchodzi tzw. e-składka, a od lipca e-ZLA. Ważne zmiany dotyczą też zatrudniania niań.
36 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
Profesor Kik w Strefie FM: Ta zmiana daje nadzieję
Zmiana na stanowisku premiera wciąż wywołuje emocje. We wtorkowym Maglu komentowali je nie tylko słuchacze, ale także znany politolog prof. Kazimierz Kik.
Tomasz Hajto wierzy w sukces na Mistrzostwach Świata
Za kilka godzin losowanie grup w finałach piłkarskich Mistrzostw Świata. Jakich trzech rywali wylosuje Polska, i kogo wylosować byłoby najlepiej? Głos na ten temat w radiowym Maglu zabrali byli reprezentanci kraju.
Wcielą się w rolę prawników podczas rozprawy w sądzie
Około 200 uczniów piotrkowskich szkół weźmie udział w czwartek 23 listopada w Sądzie Okręgowym w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Court Watch Polska.
Piotrkowianin, który odzyskał pamięć rodaków
- Bardziej odpowiadało mi przyjęcie od Chrystusa szlachetnych i pięknych elementów jego nauki, które również w życiu współczesnym reprezentował dla mnie socjalizm. Nie doszedłem więc do zasadniczego negowania religii, ale związane z nią obrządki stały się dla mnie obce - mawiał Witalis Zygmunt Zaremba, urodzony w Piotrkowie działacz PPS-u.
Miasta w Polsce, które mają najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza w Europie
Z roku na rok powietrze, którym codziennie oddychamy, jest coraz gorszej jakości. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko regionów Polski silnie uprzemysłowionych i wielkich miast. Coraz gorszej jakości jest bowiem także powietrze w małych miasteczkach, a nawet na wsiach. Jest to więc globalny problem, z którym należy skutecznie walczyć. Jakie regiony Polski charakteryzują się najbardziej zanieczyszczonym powietrzem?
Prace domowe - tradycyjna konieczność, czy... łamanie ustawy?
Wydaje się, że towarzyszą uczniom od zawsze, że bez nich nie ma szkoły. Jak twierdzą niektórzy, są jednak niezgodne z ustawą. Co takiego? Prace domowe.
Ruszyła policyjna Akcja Znicz
W tym roku policyjna Akcja Znicz potrwa 7 dni (od 27 października do 2 listopada). Tradycyjnie w tym okresie na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych. Wszystko to w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowoduje wzrost zagrożenia na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.
Skąd się wziął ruch antyszczepionkowy? Radny-lekarz walczy z mitami
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat