Walka z pandemią COVID-19 trwa. - Aby była jeszcze bardziej skuteczna, dostosowujemy nasze działania do obecnej sytuacji – informują przedstawiciele rządu. Co się zmienia? Wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Zwiększone zostaje liczba łóżek w szpitalach. Usprawniony ma zostać proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyliśmy już ponad 170 tys. osób, ponad 20 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a tylko w środę 475. W ponad 7,5 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w czwartek PAP rzecznik komendanta głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów osoba, która z różnych przyczyn, np. zdrowotnych, nie może zakrywać ust i nosa będzie musiała na wezwanie policjanta czy funkcjonariusza straży miejskiej okazać zaświadczenie lekarskie - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają do 15 listopada termin składania prac w pierwszej edycji konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs jest skierowany do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia.
Zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem oraz lepsza koordynacja opieki nad pacjentem z COVID-19 na poziomie województwa – to, jak przekazał PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, niektóre z rozwiązań, planowanych przez resort.
W piątkowy wieczór (02.10) podczas uroczystej gali po raz kolejny wręczono statuetkę Złotej Wieży Trybunalskiej. Otrzymała ją za całokształt swojej twórczości nasza była redakcyjna koleżanka - Agnieszka Warchulińska. Wielu osobom znana bliżej także pod pseudonimem Agawa.
Jak wynika z oficjalnych policyjnych statystyk, w 2019 roku na polskich drogach zginęło 793 pieszych, a 6 361 osób zostało rannych. Do większości wypadków doszło w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy w związku z coraz krótszym dniem piesi są zdecydowanie mniej widoczni na drodze. Dlatego od 2016 roku, wzorem Skandynawii, w całym kraju organizowany jest Dzień Odblasków.
Transport jest źródłem jednej czwartej emisji gazów cieplarnianych w UE - podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Samorządowiec jest sprawozdawcą opinii Komitetu Regionów ws. wyzwań dotyczących transportu publicznego w miastach i na obszarach metropolitalnych.
Sierpień jest pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych - zwróciła uwagę szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując dane GUS. W sierpniu osób bezrobotnych było o półtora tysiąca mniej niż w lipcu.
Z opublikowanego w środę 23 września Biuletynu Statystycznego GUS wynika, że w lipcu zmarło 33,5 tys. osób, o tysiąc mniej niż w lipcu 2019 r. Nastąpił też duży spadek liczby zawieranych małżeństw – z 24,7 tys. do 18 tys. W porównaniu z czerwcem 2020 r. liczba małżeństw wzrosła.