Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim stworzył film „Piotrków – miasto filmu i trybunału” w ramach ogólnopolskiego projektu „Historia w sieci”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Produkcja stała się wyjątkowym połączeniem lokalnej historii i nowoczesnych technologii. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu z dumą reprezentowali Piotrków Trybunalski, tworząc film promujący historię i tradycje regionu.
Irena Sendlerowa, Stefan Grot Rowecki, Karol Wojtyła, Wincenty Witos, Michał Rawita Witanowski, Konrad Nałęcki, Stanisław Pomian Srzednicki i Władysław Sikorski – te wszystkie wielkie nazwiska łączy Piotrków Trybunalski. Stąd pochodzili, tu mieszkali, ukrywali się bądź byli z ważną wizytą. Teraz o ich związkach z Piotrkowem powstał film „Opowiedz mi mamo. Piotrków XX wieku”, który został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. W operacji milicyjno-wojskowej posłużono się w sumie około 80 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgami i 1900 wozami bojowymi. Mieszkańcy Piotrkowa wspominają...
Już 15 grudnia Rynek Trybunalski zamieni się w świąteczne miasteczko. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, które pozwolą w pełni poczuć magię nadchodzących świąt.
Już w czwartek 12 grudnia będzie miała miejsce premiera kolejnego filmu promującego Piotrków Trybunalski. Tym razem dzięki funduszom uzyskanym z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego dowiemy się więcej o historycznych postaciach związanych z Piotrkowem z XX wieku. film już niebawem trafi na serwisy streamingowe.
Tancerze Akademii Tańca Sportowego”JASKÓŁKI” stanęli do walki w mistrzostwach Polski w tańcu sportowym. Zwyciężyli kilkukrotnie.
Piotrkowskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt poszukuje kochającego domu dla Mirki. Jaki powinien być potencjalny właściciel?
Radni Koalicji Obywatelskiej podczas czwartkowej (28.11.2024) konferencji zaprezentowali swój pomysł na modernizację targowiska przy hali targowej. Jaki był efekt złożenia projektu? Znamy odpowiedź miasta w tej sprawie.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
To był prawdziwie kosmiczny wieczór, w piątek (22.11.2024) w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza konferencja grupy AstroChrobry. "Sky is Not the Limit" pod takim tytułem młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego chciała zachęcić innych młodych piotrkowian do patrzenia w gwiazdy. Odbyło się ogłoszenie wyników konkursu astrofotografii, można było podziwiać zdjęcia profesjonalistów, ciekawe wykłady przybliżyły kosmiczne zagadnienia.