Co zrobić, kiedy dzieci czekają, by odwieźć je do szkoły, a akumulator padł? Najlepiej zadzwonić do Straży Miejskiej.
Z zasłoniętymi ustami i oczami stali przez 20 minut w centrum Piotrkowa, trzymając kartki z napisem „Skradziona sprawiedliwość”. Dziesięcioro piotrkowian protestowało w niedzielę przeciwko polityce rządu.
Jeśli karnawał, to tylko w gorących rytmach latino, tylko ze szkołą tańca Timbaila i oczywiście tylko w klubie Sejf!
Wyjątkowy jubileusz świętują dzisiaj mieszkańcy naszego regionu, należący do piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Oddział funkcjonuje już 70 lat. Podczas uroczystości, która odbyła się w jednej z piotrkowskich restauracji, przedstawiciele władz podziękowali członkom zarząd za "trud, poświęcenie i zaangażowanie włożone w działalność Związku".
Piotrków otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych „FilmAT”. Wyróżniono projekcję „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”. Nagrodę przyznał i wręczył Zbigniew Żmudzki, laureat Oscara.
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.
Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli w środę żywy napis „800 LAT” podczas happeningu zorganizowanego w Rynku Trybunalskim.
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.
Tym razem w ramach cyklu „Podwieczorek z gwiazdą”, organizowanego przez Centrum Idei Ku Demokracji, z piotrkowską publicznością spotkał się Cezary Żak. Aktor, któremu sympatię widzów i ogromną popularność przyniosły rola Karola Krawczyka w sitcomie „Miodowe lata” oraz podwójna kreacja wójta i księdza w serialu „Ranczo”, w Piotrkowie gościł w czwartek, 5 października. Na spotkaniu nie zabrakło anegdot z planów filmowych, opowieści o początkach artystycznej kariery Cezarego Żaka, żartów i pytań od publiczności.
Na rodzinną niedzielę z okazji Święta Latawca zaprosiło piotrkowian Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC".