Sytuacja pandemiczna wymusza działania radykalne - tak szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk odniósł się do zaleceń Narodowego Funduszu Zdrowia ws. ograniczenia lub czasowego zawieszenia planowych świadczeń.
Nie jest to jeszcze przesądzone, ale nie nastawiałbym się na to, że Wielkanoc spędzimy tak, jak się przyzwyczailiśmy, w wielkim rodzinnym gronie - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o ewentualne obostrzenia, które mogą obowiązywać w czasie zbliżających się świąt.
Wymóg rekrutacyjny ze strony przedszkoli dotyczący przedstawiania zaświadczeń o szczepieniu dzieci to absurd i stwarzanie niebezpieczeństwa epidemicznego; nie ma ku temu ani potrzeby, ani podstaw prawnych - oceniło Porozumienie Zielonogórskie.
Kobiety w Polsce zarabiają średnio o 20 proc. mniej niż mężczyźni, dużo częściej niż panowie nie są aktywne zawodowo, częściej też pracują w niepełnym wymiarze, a pandemia przysporzyła im jeszcze więcej obowiązków związanych z domem i opieką nad dziećmi - wynika z rozmów PAP z ekspertami rynku pracy.
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym 2021 r. 6,6 proc., to o 0,1 pkt proc. więcej niż w styczniu - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Rok do roku wzrost wyniósł 1,1 pkt proc.
Do dziś odczuwam skutki choroby. Pozostała trauma – mówi PAP polski pacjent "zero" Mieczysław Opałka. Ten mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie) przed rokiem, jako pierwsza osoba w Polsce z diagnozą choroby spowodowanej koronawirusem, trafił do szpitala w Zielonej Górze.
Budowa i modernizacja budynków i lokali komunalnych będzie tańsza i łatwiejsza do zrealizowania. Znowelizowana ustawa mieszkaniowa zwiększa kwoty dofinansowania dla gmin do 80 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia. Zmiany w ustawie umożliwiają również bardziej elastyczne łączenie środków z Funduszu Dopłat i Funduszu Termomodernizacji i Remontów oraz finansowanie przedsięwzięć już rozpoczętych.
W środę rozpoczynają się próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają do 16 marca. Odbywać się będą stacjonarnie w szkołach w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.
Do końca marca gminy będą mogły zgłosić do WFOŚiGM chęć podpisania porozumień ws. programu "Czyste powietrze" - poinformował w poniedziałek resort klimatu i środowiska. Dzięki temu mogą skorzystać z podwyższonej refundacji kosztów za złożone wnioski.
Wektorowa, mRNA, a może jeszcze inna? Naukowcy z Zakładu Medycyny Środowiskowej UM w Poznaniu sprawdzają nastawienie i poziom zaufania do szczepionek przeciw COVID-19. W badaniu może wziąć udział każda jeszcze niezaszczepiona osoba, wypełniając ankietę.