Od czwartku do niedzieli na drogach będzie więcej policjantów. Rusza Akcja Znicz.
Inspektorzy piotrkowskiej ITD zatrzymali kierowcę ciężarówki z tachografem cyfrowym, do którego podłączony był wyłącznik sterowany pilotem. To oznacza, że kierowca za pomocą tego urządzenia mógł zmieniać wskazania tachografu i oszukiwać czas pracy.
Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył ponad 78. Inspektorzy ITD zatrzymali w Piotrkowie przeciążony pojazd ciężarowy przewożący dużą kruszarkę do betonu. To kolejny skontrolowany pojazd, który znacznie przekraczał dopuszczalny normy.
Od 7 listopada w życie wchodzą nowe przepisy o ruchu drogowym. Uregulowana zostanie kwestia tworzenia korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Poza tym nastąpi kilka istotnych zmian związanych z policyjnymi kontrolami. Dotyczą one nie tylko samych policjantów, ale i kierujących.
Cztery mocno przeładowane ciężarówki przewożące betonowe szamba zatrzymali funkcjonariusze piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Najcięższy pojazd ważył ponad 60 ton! Teraz przewoźnicy poniosą wysokie kary pieniężne za dewastację dróg.
Budowa autostrady A1 odbija się niekorzystnie na lokalnych drogach, również w samym Piotrkowie. Przykładem może być nie tak dawno wyremontowane rondo Sulejowskie, gdzie jeden wlot jest bardzo nierówny. Przyczynił się do tego m.in. większy niż zwykle ruch samochodów ciężarowych. Tymczasem patrol piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał żurawia samochodowego, który zamiast dopuszczalnych 32 ton, ważył ponad 45.
Funkcjonariusze wylegitymowali 23 wypoczywających nad Zalewem Cieszanowickim. Nałożyli 1 mandat za kierowanie skuterem wodnym bez uprawnień i 3 mandaty za wykroczenia: zakłócanie ładu i porządku, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i używanie wulgaryzmów.
Ingerował w pracę tachografu, teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Inspektorzy z piotrkowskiego ITD zatrzymali na drodze S8 pojazd tureckiego przewoźnika. Wykryli nieprawidłowe działanie tachografu.
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzono kontrolę zwolnień lekarskich, które mieszkańcy naszego województwa przedstawiali w pierwszym półroczu tego roku. W sumie zakwestionowano 2 tysiące zwolnień na łączną kwotę 1,65 mln złotych. Zgodnie z przepisami, obniżono także wysokość zasiłku dla prawie 3 tys. osób, na kwotę 6,26 mln zł. Jeden z prowadzących działalność gospodarczą, stanowczo stwierdził na przykład, że nie pracuje podczas zwolnienia, a do swojego gabinetu w miejscu pracy przychodzi słuchać muzyki relaksacyjnej, której nie może słuchać w domu, gdyż irytuje tym pozostałych domowników. Inny z kolei tłumaczył, że właśnie przyjechał po żonę, która źle się poczuła, a pracuje w tej samej firmie co ona. Starał się przekonać do tego kontrolerów, będąc w firmowym ubraniu roboczym, które pracownicy zakładają udając się na stanowisko pracy.
49-letni obywatel Bułgarii odpowie za posługiwanie się sfałszowanym prawem jazdy. Podrobiony dokument rozpoznali policjanci z drogówki opoczyńskiej policji.