Piotrkowski magistrat chce poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu alei Kopernika i ul. Krakowskie Przedmieście poprzez uruchomienie tam sygnalizacji świetlnej. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji - ta ma zostać zrealizowana do 20 grudnia.
Jesień to prawdziwy wysyp owoców i warzyw. Jest to doskonały czas na przygotowanie przetworów, które ze smakiem można kosztować w zimowe wieczory. Jak je dobrze przygotować? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza, które w sobotę 14 października z pomocą Grzegorza Szymańskiego, radnego, ukisiły kapustę.
2,5 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca seata, zatrzymany w piątek przez zelowskich policjantów. Nie dość, że jechał pijany, spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to na dodatek, by uniknąć kary, chciał wręczyć policjantom łapówkę.
W poniedziałkowe południe w Piotrkowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut zatrzymało się na słupie energetycznym.
28-letni mężczyzna, wracający z dyskoteki, został zaatakowany przez dziki. Przed napastnikami uciekł na drzewo, stamtąd wezwał na pomoc policję.
Pierwszy odcinek 2. sezonu popularnego serialu "Belfer" będzie można zobaczyć w piotrkowskim kinie Helios. Bilety już w sprzedaży.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca będzie obchodzony 16 października także w Piotrkowie. Uczniowie gimnazjów nauczą się udzielania pierwszej pomocy, a szczególnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Kochane Panie! Za oknem jesienna słota, ale to nie powód, żeby siedzieć w domu! Serdecznie zapraszamy na gorące i pełne dobrej zabawy seanse Kina Kobiet.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza 16 października o godz. 13.30 do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie na happening historyczny „Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej”.
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie WTORKOWE SZPILKI w Karuzeli Smaków organizowane przez kobiety dla kobiet.