Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Sikorskiego i Energetyków w Piotrkowie pojawią się dodatkowe sygnalizatory świetlne, których zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu.
"Piotrcoviana", to tytuł najnowszej książki piotrkowskiego dziennikarza, publicysty i socjologa Jerzego Kissona-Jaszczyńskiego. Książka jest już od wczoraj dostępna w jednej z piotrkowskich księgarń.
W ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie” Miejski Ośrodek Kultury organizuje Kiermasz Wielkanocny. Impreza odbędzie się 11 marca br, w Domu Nauczyciela, ul. Sienkiewicza 16 w godz. 9.00-14.00.
Kiermasz, jak co roku, będzie zrealizowany w formie lekcji etnograficznej. Swoje wyroby (palmy, pisanki, baranki, serwetki, hafty, koronki i inne ozdoby świąteczne) zaprezentują artyści z opoczyńskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Prelekcję na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych wygłosi etnograf z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
- Chciałem zapewnić wszystkich mieszkańców Piotrkowa, że w budynku dawnej restauracji Europa powstanie lokal na miarę świetności tego dawnego - powiedział na antenie Strefy FM Piotrków właściciel budynku przy placu Kościuszki, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski.
Rozmowa z księdzem Arkadiuszem Lechowskim z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie. Od lat jest wielbicielem górskich wypraw, podczas których, jak sam mówi spotyka się z Bogiem i sobą samym. Jako osoba duchowna głęboko wierzy, że powołanie daje człowiekowi możliwość wyboru, jak chce żyć.
Rozmowa z Elżbietą i Stanisławem Milewskimi. Oboje od zawsze są blisko sztuki – pani Elżbieta maluje, zaś pan Stanisław rzeźbi - w tym roku obchodzi 45–lecie swojej pracy twórczej. Ich dom pełen jest pięknych prac, pamiątek. Są w nim także koty, które oboje kochają. Z obojgiem twórców rozmawiamy o ich działalności artystycznej, domu, a także tym, co zabraliby na bezludną wyspę...
Z Jackiem Sokalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie rozmawiamy o pracy, która kosztuje dużo czasu, ale daje satysfakcję, o spotkaniach z gwiazdami, które miewają swoje humory, a także o idolach z dzieciństwa i stomatologicznych obawach...
Co ma wspólnego z budynkiem przy ul. Dąbrowskiego 14 kochanka carskiego gubernatora, papieski szabelan i słynny kataloński architekt Antonio Gaudi? Zadziwiająco sporo, podobnie jak pewne robotnicze stowarzyszenie i... wojsko polskie.
W jaki sposób obrabowano piotrkowska cerkiew? Czy była to kradzież stulecia? I do czego były potrzebne śledczym strażackie drabiny? Przypominamy artykuł Agnieszki Warchulińskiej.