Prezydent miasta wypowiedział umowę na ciepło Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Od 1 stycznia spółka przestanie być operatorem majątku wodno-kanalizacyjnego (tę przejmie spółka ze stuprocentowym udziałem gminy Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja). W kwietniu wejdzie w życie także wypowiedzenie umowy na dzierżawę majątku ciepłowniczego.
Ulica Legionów, Kaliska, Rokszycka, Pocztowa, cmentarz wojskowy, hotel „Comfort” i miejski park - to miejsca, w których przed ponad 90 laty rodziła się w Piotrkowie niepodległość. Znad Strawy na front wyruszały polskie Legiony, pracami werbunkowymi kierował Władysław Sikorski, późniejszy generał, a tajną pocztę pomiędzy zaborami organizowała sama Maria Dąbrowska.
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
Można było sobie porzucać, poćwiczyć i poprawić morale - przecież odniesiono bardzo wysokie zwycięstwo z reprezentacją innego kraju. Tym krajem są Stany Zjednoczone, które swoją kadrę stworzyły z nastolatek. Te w piłkę ręczną próbują opanować od kilkunastu miesięcy. Na polską reprezentację na razie to za mało.
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
Pierwsi amatorzy łyżew już pojawili się na piotrkowskim lodowisku miejskim, które zostało otwarte dzisiaj rano.
- Liczymy na wygraną w wyborach samorządowych w kilku miastach regionu - powiedział we wczorajszym programie „O tym się mówi”, poseł PO Włodzimierz Kula.
Już pół roku temu piotrkowska policja przyłączyła się do programu „Wspólne osiedla”. W ciągu ostatnich kilku miesięcy inicjatywa nie przyniosła jednak większych efektów. Postanowiono więc zintensyfikować działania, a konkretnie wzmóc poszukiwania tzw. liderów, czyli łączników pomiędzy policją a społeczeństwem. Właśnie temu celowi poświęcono czwartkowe (29 października) spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji, w którym – poza policjantami - uczestniczyli także członkowie Rady Miasta, przedstawiciele rad osiedli w Piotrkowie, a także pozostali zainteresowani rozpropagowaniem idei „Wspólnych Osiedli” w naszym mieście.
Łzy wzruszenia mieszały się z uczuciem bezsilności nad tragiczną przeszłością tysięcy bezbronnych ludzi nękanych przez nazizm niemiecki podczas II wojny światowej. Uczniowie Gimnazjum w Sulejowie wysłuchali niezwykłego wykładu na temat bohaterów swojego miasteczka żyjących podczas ostatniej wojny.
Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Piotrcovia pokonała beniaminka ekstraklasy SPR Olkusz 24:16.