Czy nasze miasto ogrzeje elektrownia Bełchatów, a ciepło do Piotrkowa popłynie rurą o długości 27 km? To wg naukowców najlepsze, najciekawsze i najbardziej ekonomiczne dla nas rozwiązanie. Kto za to zapłaci? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy za to, że koszty koniecznych w ciepłownictwie zmian to koszt rzędu kilkuset milionów.
To jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Sulejów zaplanowanych na ten rok. W 2012 w Łęcznie powstanie Centrum Edukacyjno-Kulturalne. Będzie to obiekt otwarty dla lokalnej społeczności. W jego skład wejdą - poza salą sportową z widownią dla 100 osób - również 4 sale edukacyjne oraz sala zebrań wiejskich.
Młodzi tomaszowianie będą się uczyć w bardziej komfortowych warunkach. A to za sprawą powstającego budynku dydaktycznego przy ZSP nr 1.
Toruńską kierowcy mogą swobodnie poruszać się już od piątku.
W ubiegłym roku na terenie gminy Aleksandrów realizowany był I etap inwestycji polegającej na utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrówce. Wójt Dionizy Głowacki, widząc potrzebę uruchomienia takiej placówki, złożył wniosek do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego o przeznaczenie środków finansowych na ten cel.
W Piotrkowie ma powstać hala magazynowa służąca do zbierania odpadów innych niż niebezpieczne wraz z linią służącą do odzysku metali i tworzyw sztucznych przewidziana.
Część wydziałów tomaszowskiego Starostwa już została przeniesiona. Przeprowadzka zakończy się 31 stycznia. Do tej pory urząd funkcjonował w czterech różnych budynkach, co utrudniało kontakt z petentami. Starosta Piotr Kagankiewicz zapowiada, że teraz wszystko się zmieni.
Pierwszy Orlik na terenie gminy Ręczno wyląduje prawdopodobnie przed jesienią.
Trzy odcinki wyremontowanych dróg oddano w ostatnim czasie do użytku w gminie Sulejów.
W przyszłym roku do Piotrkowa zawita kolejny Orlik. Taką deklarację złożył w piotrkowskim Urzędzie Miasta Dariusz Klimczak – członek zarządu Województwa Łódzkiego.