Piotrkowianin Marcin Łukasz Majewski został tegorocznym laureatem Nagrody KLIO w kategorii najlepszej książki autorskiej.
Piotrkowianin Marcin Łukasz Majewski został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej za wybitny wkład w badania historyczne - Nagrody KLIO.
Uroczystości trwały na piotrkowskim Zamku oraz Starym Cmentarzu w Piotrkowie. Nowy pomnik ma ogromne znaczenie nie tylko dla policji, ale również dla mieszkańców miasta.
W najbliższy piątek na Starym Cmentarzu w Piotrkowie uroczyście odsłonięty zostanie odnowiony pomnik generała policji Henryka Wardęskiego – zastępcy komendanta głównego Policji Państwowej w latach 1922-29.
Kanały minerskie odkryto pod mostem na rzece Moszczance w Wolborzu. Między innymi z tego powodu modernizacja obiektu się przedłuży.
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
Kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim
poświęcone zostanie tematyce konspiracji antykomunistycznej w powiecie piotrkowskim w latach 1945 - 1956.
Klub Historyczny im. gen. "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wykład nt. konspiracji antykomunistycznej w powiecie piotrkowskim 1945-1956.
Jakie wydarzenie historyczne upamiętnia pomnik w Polichnie? Tego trudno dowiedzieć się, patrząc na obiekt, jest on bowiem zniszczony, a napis informujący o tym, z jakiej okazji został wzniesiony dawno odpadł z cokołu.
Franklin Delano Roosevelt (prezydent USA w latach 1933 - 1945), składając sprawozdanie z konferencji jałtańskiej na połączonej sesji Kongresu USA powiedział: „Jestem przekonany, że w danych warunkach układ ten w sprawie Polski jest układem najbardziej pozwalającym mieć nadzieję na wolne, niepodległe i pomyślnie rozwijające się państwo polskie”.