Do dziś odczuwam skutki choroby. Pozostała trauma – mówi PAP polski pacjent "zero" Mieczysław Opałka. Ten mieszkaniec Cybinki (woj. lubuskie) przed rokiem, jako pierwsza osoba w Polsce z diagnozą choroby spowodowanej koronawirusem, trafił do szpitala w Zielonej Górze.
Michał Matyjasik wrócił do Piotrkowianina i od 1 marca 2021 jest członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Matyjasik przechodzi do naszego klubu z pierwszoligowej Anilany Łódź, gdzie z juniorami sięgał po medale mistrzostw Polski w grupach młodzieżowych.
Młodzi zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego zaliczyli udany debiut w gronie kadetów. Podczas zawodów o Puchar Polski, trzech piotrkowskich debiutantów w tej kategorii wiekowej awansowało do strefy medalowej. Srebrny krążek wywalczył ich o rok starszy kolega Patryk Robaszek.
- Stan dróg na ulicach Gęsiej, Wiatracznej i Brzeźnickiej w Piotrkowie woła o pomstę do nieba - skarżą się mieszkańcy. W tych miejscach aż roi się od dziur. - Niekiedy musimy nawet pływać - dodają. Wynika to z problemów z odwodnieniem.
Piotrkowska policja rozpoczęła przesłuchania uczestników lokalnego Strajku Kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, który odbył się 7 listopada w Rynku Trybunalskim. Wszystkie wezwania dotyczą podejrzenia popełnienia wykroczeniem z art. 50 kodeksu wykroczeń dotyczącego nieopuszczenia zbiegowiska publicznego.
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacja władz miasta na czele z wiceprezydentem Andrzejem Kacperkiem złożyła symboliczny wieniec w imieniu wszystkich piotrkowian dla uczczenia pamięci członków powojennego podziemia antykomunistycznego. Podczas skromnej uroczystości, w asyście pocztu sztandarowego swoje wiązanki złożyli także poseł Grzegorz Lorek, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra oraz przedstawiciel Ogólnopolskiego Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 36-latkowi, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to ma być wyrazem hołdu dla różnie ocenianych dziś żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy swą postawą dali świadectwo męstwa i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Kilka dni temu, 22 lutego, przypadła kolejna rocznica urodzin Roberta Baden-Powella, twórcy skautingu, z którego swój początek wzięło w Polsce harcerstwo. Tego dnia harcerze łączą się podczas Dnia Myśli Braterskiej. Piotrkowscy harcerze także uczcili to święto, choć głównie w małych grupach zastępów.
Terminem ,,Żołnierze Wyklęci" (,,Żołnierze Niezłomni") określa się członków podziemia antykomunistycznego prowadzących walkę z komunistami na ziemiach polskich w okresie powojennym. Rekrutowali się z szeregów organizacji antyniemieckiego ruchu oporu funkcjonujących w czasie okupacji. 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.