Na razie delegacja z Akademii im. Jana Długosza z Częstochowy odwiedziła Bełchatów, by zorientować się w ewentualnych możliwościach założenia tu filii. - Są zainteresowani uruchomieniem studiów dziennych - zdradza Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa. - Myślą o kierunkach, które nie wymagają laboratoriów, np. o wychowaniu fizycznym. A Bełchatów ma dobrą bazę sportową i lokalową.
Sulejów przyłącza się do organizacji przyszłorocznych obchodów rocznicy 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Urząd Miasta i Gminy w Sulejowie zorganizuje uroczystości wspólnie z Wolborzem.
Na blisko 3,3 tys. zł podliczono zniszczenia, spowodowane przez awanturnika, który wpadł w szał w supermarkecie Kaufland. Pijany klient zamierzał kupić alkohol. Gdy usłyszał od ekspedientki, że nietrzeźwym sklep alkoholu nie sprzedaje, wszczął awanturę, zrobił się agresywny i zaczął kląć.
Aż 10 kierowców "na podwójnym gazie" złapali wczoraj policjanci z Piotrkowa i Wolborza. Trzech z nich miało już orzeczone sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami za wcześniejszą jazdę po pijanemu.
Chciał udowodnić koledze, że wejdzie bez przeszkód na słup energetyczny. Ten "bohaterski" wyczyn skończył się jednak dla 31-letniego bełchatowianina tragicznie. Rażony prądem zginął na miejscu. Wcześniej wraz kolegą spożywał alkohol.
Policjanci chcą ukręcić bat na pijanych kierowców. Bełchatowscy funkcjonariusze zapowiadają, że będzie więcej kontroli pod kątem sprawdzania stanu trzeźwości kierujących. Najbliższe działania już zaplanowali.
W siedzibie Ekstraklasa S.A. odbyło się dziś losowanie gospodarzy meczów półfinałowych Pucharu Ekstraklasy.
A było już naprawdę bardzo gorąco, bo dzień przed zakończeniem akcji w bełchatowskim szpitalu całkowicie wstrzymano przyjęcia pacjentów. W tym samym czasie dyrektor placówki zarządził połączenie części oddziałów. Pielęgniarki zmęczone trwającą od dwóch tygodni akcją okupacyjną - najpierw w sali konferencyjnej, później w gabinecie dyrektora, w końcu na korytarzu - odchodziły na zwolnienia, brały urlopy na żądanie. W środę rano takich osób było już blisko dwieście.
Piotrkowianie buntują się przeciw podwyżce podatku od nieruchomości. W uchwale rady miasta czarno na białym stoi, że dopuszczalna podwyżka tego podatku może sięgnąć 4,2 proc., a w Piotrkowie realnie podatek będzie wyższy zaledwie o 2,7 proc. Tyle tylko, że rzeczywiście, w liczbach bezwzględnych podwyżka sięga nawet 50 proc. O co tu chodzi - zachodzą w głowę ci, którzy dostali wyliczenia podatku na ten rok. Jedni piszą petycje do prezydenta i zbierają podpisy przeciw polityce fiskalnej miasta, inni odwołują się, pozostali awanturują się w referacie finansowym.
80 rodzin otrzymało klucze do swojego nowego mieszkania. Dziś piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku dwa nowe bloki przy ulicy Modrzewskiego 36-38.