Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął na piotrkowskich ulicach kolejny etap regulacji wysokości studni kanalizacji deszczowych.
Na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej i Wojska Polskiego w Piotrkowie doszło do awarii busa. Kierowca, chcąc udrożnić przejazd, zepchnął pojazd na chodnik. Wtedy zapadła się studzienka telekomunikacyjna.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
W piątek (27 sierpnia) nasz redakcyjny kolega, Krzysztof Żołądek stanął na ślubnym kobiercu. Krzysiek, którego możecie usłyszeć także na antenie Strefy FM, poślubił piotrkowiankę, Karolinę Maćkowiak.
„Twój sukces inspiracją dla innych”. Hasło konkursu EDUinspiracje - Media 2021 może dotyczyć też Ciebie! Konkurs to szansa dla publicystów, autorów reportaży i wywiadów opisujących międzynarodowe projekty edukacyjne. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.
Po czwartkowych intensywnych opadach deszczu pojawiły się sygnały, że kanalizacja deszczowa w wielu miejscach Piotrkowa jest mało drożna. Urząd Miasta uspokaja: studzienki sprawnie odbierają wodę opadową.
Na migreną cierpi w Polsce ponad 8 mln osób, to druga przyczyna niepełnosprawności, a pierwsza wśród młodych kobiet. Choroba ta na ogół jest jednak ukrywana – alarmują eksperci z okazji obchodzonego 21 czerwca Dnia Solidarności z Chorymi na Migrenę.
Obowiązki tymczasowej dyrektor powierzył Elżbiecie Jarszak prezydent Krzysztof Chojniak po śmierci dotychczasowej dyrektor Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej, która odeszła 7 maja. Zarządzenie prezydenta w tej sprawie weszło w życie z dniem 10 maja.
20 kwietnia br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP. 28. edycja konkursu obejmuje publikacje w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2020. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.