Ciało mężczyzny zostało znalezione w przydrożnym rowie w miejscowości Stradzew w gminie Wola Krzysztoporska. Czynności wyjaśniające okoliczności śmierci mężczyzny prowadzi piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury.
W piotrkowskiej Budowlance rywalizowali o złotą kielnię. Z okazji Dnia Budowlańca uczniowie wzięli udział w specjalnych zawodach.
Polacy dość dobrze oceniają swoją wiedzę na temat finansów osobistych. Mimo to tylko jedna trzecia z nas regularnie dzieli się nią ze swoimi dziećmi - tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie programu edukacyjnego Finansiaki (Santander Bank Polska). Ponad połowa badanych rodziców uważa, że ich dzieci potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi.
To jest niezwykle produktywna jesień dla beneficjentów Funduszy Europejskich. Zarówno obecnych, jak i przyszłych. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował dla nich bowiem bogatą ofertę szkoleń, których tematami będą najważniejsze zagadnienia związane z unijnymi dotacjami. Wszystkie zajęcia będą prowadzone online.
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 21-letniej mieszkanki Łodzi, która w nocy z 25 na 26 września bawiła się na weselu w miejscowości Żelechlinek w powiecie tomaszowskim. Jej ciało nad ranem zostało znalezione w stawie, kilkadziesiąt metrów od sali bankietowej.
Życie ludności cywilnej zamieszkującej nasze miasto było bardzo trudne już od pierwszych dni września 1939 roku. Miasto w wyniku działań wojennych było kilkukrotnie bombardowane, a w dniach 4-6 września w okolicy rozegrała się bitwa pod Piotrkowem. Niestety po zakończeniu regularnych walk, cywilom wcale nie było łatwiej. Życie piotrkowian pod niemiecką okupacją opisuje dr Małgorzata Piotrowska. Zapraszamy do lektury pierwszej części jej tekstu.
Bieda i głód - to największe problemy, z którymi musieli mierzyć się piotrkowianie w czasie niemieckiej okupacji. Wynikały one m.in. z niedostatecznego zaopatrzenia miasta w liczne towary, a także reglamentacji artykułów spożywczych wprowadzonej już 1939 roku. O tym, jak mieszkańcy miasta radzili sobie z codziennymi trudnościami dowiecie się z trzeciej, ostatniej części opowieści o życiu w okupowanym Piotrkowie.
W marcu doszło do porozumienia marszałka województwa z prezesem PGE w sprawie budowy Centrum Rozwoju Kompetencji, a już dziś uczy się tam 250 osób. W Łodzi już nie tak szybko, ale z bardzo efektownym skutkiem zakończyła się modernizacja Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Nic dziwnego, że Łódzkie jest nagradzane.
Uwaga na fałszywe SMS-y od Głównego Inspektora Sanitarnego. Nadawca nazywa się KWARANTANNA i w treści wiadomości informuje o nałożeniu na odbiorcę izolacji. Dalej jest link, który rzekomo prowadzi do strony z ważnymi informacjami. Nie otwierajcie odnośnika z wiadomości - to próba wyłudzenia danych osobowych!
Przed piotrkowską Szkolą Podstawową nr 2 ponownie odbył się piknik charytatywny na rzecz Neli, która przed kilkoma miesiącami uległa poważnemu wypadkowi. Były atrakcje sceniczne, jak koncerty czy pokazy akrobatyczne, ale przede wszystkim uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, kiermaszach, z których cały zysk zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację potrąconej na pasach dziewczyny.