Czy cząstkowe naprawy nawierzchni dróg mogą być przeprowadzane w nocy? Zdaniem piotrkowian każde dodatkowe prace wykonywane rano lub popołudniami jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się po mieście, a w nocy remonty byłyby mniej uciążliwe. Czy aby na pewno?
W czerwcu ma zostać oddany do użytku nowy wiadukt przy ulicy Wojska Polskiego. Taką informację przekazał na antenie Radia Strefa FM Piotrków Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA w Łodzi. Poprzedni został wyburzony w związku z budową autostrady A1.
2 mln 40 tys. zł – tyle zaplanowano na remonty piotrkowskich ulic w 2020 roku. Na których drogach robotnicy będą łatać dziury?
Dokładnie 60 751 pojazdów zarejestrowano w Piotrkowie Trybunalskim do końca 2019 roku. Wśród nich najczęściej zgłaszane było oczywiście samochody osobowe.
Odkąd ruszyła budowa autostrady A1, samorządowcy z gminy Grabica szukają sposobów, by ułatwić kierowcom poruszanie się po lokalnych drogach. W Urzędzie Gminy odbyło się robocze spotkanie władz samorządowych gminy Grabica z reprezentantami gminy Moszczenica poświęcone wspólnemu remontowi drogi łączącej Wolę Bykowską z miejscowościami Daszówka i Bąkowiec.
Do udrożnienia ulicy Łódzkiej poprzez włączenie jej w rondo "Solidarności" szykuje się piotrkowski magistrat. Urząd ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania.
Sytuacja na drogach Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego od wielu miesięcy jest trudna. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest budowa autostrady A1. Piotrkowscy policjanci chcą walczyć z nielegalnymi wjazdami na teren miasta pojazdów ciężarowych. Często zdarza się bowiem, że są one zdecydowanie przeciążone.
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi podsumowała sześciodniową akcję Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie. Według statystyk, w samym Piotrkowie było podobnie jak w ubiegłym roku.
Takie pytanie zadał podczas sesji Rady Miasta (18 grudnia) radny Piotr Gajda. Wywiązała się dyskusja na temat bezpieczeństwa na drogach w mieście. Powodem było przekazanie policji ponad 115 tys. zł z budżetu miasta na ponadnormatywne patrole w 2020 roku. Pieniądze te – wg radnego PiS – niekoniecznie wykorzystywane są w sposób właściwy.
Montaż iluminacji świątecznych w pasie dróg krajowych musi być każdorazowo analizowany przez zarządcę trasy. Iluminacje nie mogą bowiem utrudniać odczytania znaków lub oślepiać użytkowników dróg - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.