Ruszyła akcja profilaktyczna "Powiatowe wtorki walki z osteoporozą pod hasłem IDZIE WIOSNA - NIE ŁAM SIĘ". Bezpłatne badania organizuje Starostwo Powiatowe.
Osteoporoza (zwana również „cichym złodziejem kości”) - to stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią 2,1 mln osób, w tym 1,7 mln kobiet. Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego w marcu będą mogli przebadać się, by sprawdzić w jakim stanie są ich kości.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy na jeden dzień zmieni się w punkt medyczny. Wykonywane będą tam bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia.
Mammobusy zawitają do powiatu piotrkowskiego. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi.
InPost Szybkie Nadania to prawdopodobnie najprostszy sposób żeby nadać paczkę. Można to zrobić na dwa proste sposoby, z których każdy ma swoje drobne wady i zalety, ale oba są naprawdę bezproblemowe. Po pierwsze można skorzystać z serwisu Szybkie Nadania online. Ma on tą zaletę, że pozwala skorzystać z usług InPostu bez konieczności rejestracji, logowania, czy instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz, zapłacić online i wydrukować etykietę. A co jeśli nie masz drukarki? Wtedy możesz nadać przesyłkę z pomocą aplikacji InPost Mobile, która wprawdzie wymaga logowania, ale nie wymaga drukowania etykiety. Jest to sposób nadania prostszy niż wysłanie listu poleconego, bez uciążliwych kolejek i ręcznego wypisywania kwitków, a przy tym dość tani - kurier w tej chwili nie kosztuje więcej niż cięższy list polecony. A jak wiemy, tani kurier to dobry kurier.
Jest bardzo duża szansa, że jeszcze w tym roku zostanie uruchomione w Piotrkowie laboratorium do badań w kierunku ASF. Informację tę potwierdził na antenie Strefy FM Włodzimierz Skorupski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
Prażuchy palone z psiochą, zupa chrzanowa, cygańska lub dyniowa z zacierkami, świeżonka, pierogi z kaszanką, baranina pieczona oraz dżem tęczowo-arbuzowy – to tylko niektóre z potraw, jakich można było spróbować podczas konkursu „Smaki Powiatu Piotrkowskiego”, który w niedzielę odbył się w Łękach Szlacheckich.
Jak najszybszy start kuracji jest kluczowy dla wyzdrowienia, a wczesne wykrycie ratuje życie - podkreślają medycy, nawiązując do nazwy akcji. W starostwie powiatowym podsumowano badania profilaktyczne, które przeprowadzono w ramach Europejskiego Tygodnia Urologii.
Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia.
"Wczesne wykrycie ratuje życie" - pod takim hasłem samorząd powiatowy oraz zespół specjalistów urologów organizują akcję profilaktyczną skierowaną do mężczyzn z terenu powiatu piotrkowskiego. Badania i późniejsze konsultacje lekarskie są skierowane do panów, którzy ukończyli 55 lat. Aby wziąć w nich udział wystarczy zapis telefoniczny.