Reklama

Szybkie Nadania InPost, strona internetowa i aplikacja

Kraj Poniedziałek, 20 grudnia 202111560
InPost Szybkie Nadania to prawdopodobnie najprostszy sposób żeby nadać paczkę. Można to zrobić na dwa proste sposoby, z których każdy ma swoje drobne wady i zalety, ale oba są naprawdę bezproblemowe. Po pierwsze można skorzystać z serwisu Szybkie Nadania online. Ma on tą zaletę, że pozwala skorzystać z usług InPostu bez konieczności rejestracji, logowania, czy instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz, zapłacić online i wydrukować etykietę. A co jeśli nie masz drukarki? Wtedy możesz nadać przesyłkę z pomocą aplikacji InPost Mobile, która wprawdzie wymaga logowania, ale nie wymaga drukowania etykiety. Jest to sposób nadania prostszy niż wysłanie listu poleconego, bez uciążliwych kolejek i ręcznego wypisywania kwitków, a przy tym dość tani - kurier w tej chwili nie kosztuje więcej niż cięższy list polecony. A jak wiemy, tani kurier to dobry kurier.

 

InPost Szybkie Nadania online

 

InPost Szybkie Nadania to serwis internetowy pozwalający na zamawianie usług InPost bez konieczności rejestracji w systemie operatora. Można za jego pośrednictwem wysłać paczkę do Paczkomatu lub kurierem pod wskazany adres. Cały serwis to w zasadzie jedna strona internetowa, na której znajduje się formularz nadania. Wystarczy wybrać w nim sposób nadania i gabaryt paczki, podać dane nadawcy i odbiorcy (nazwę, e-mail i numer telefonu) oraz miejsce dostawy (wybierając Paczkomat z listy lub podając dokładny adres dla kuriera). Strona ma wiele ułatwień czyniących ją wygodniejszą: z prawej strony jest cały czas widoczne okienko z podsumowaniem i ceną, a w formularzu adresowym po wpisaniu kodu pocztowego podpowiada miasto i ulicę. Wszystko jest czytelne, a przyciski duże - bardzo wygodny design. Po zaakceptowaniu regulaminu i opłaceniu przesyłki (BLIKiem, kartą, lub przelewem on-line) można wydrukować etykietę nadawczą, którą należy nakleić na paczkę. Można ją również pobrać w formacie pdf do wydrukowania później, a na wszelki wypadek operator wysyła ją też jako załącznik do maila. W dowolnym Paczkomacie można wybrać polecenie nadania paczki w terminalu urządzenia (Nadaję -> Mam paczkę ze specjalną etykietą), zeskanować kod kreskowy z etykiety i włożyć paczkę do skrytki, która się otworzy. Po zamknięciu skrytki przesyłkę można uznać za nadaną.

 

Jak nadać paczkę w aplikacji InPost Mobile?

 

Jeżeli nie chcesz albo nie możesz wydrukować etykiety nadawczej, to możesz nadać przesyłkę w aplikacji InPost Mobile. Zakładając, że aplikację już masz (do odbierania i śledzenia paczek), dotknij ikonę strzałki na dole i na kolejnych ekranach wybierz rodzaj i gabaryt paczki, podaje dane nadawcy i odbiorcy i wskaż miejsce dostawy, a następnie opłać przesyłkę. Wszystkie parametry do wyboru i dane do wprowadzenia są takie same jak w serwisie online. Po opłaceniu zanieś paczkę do Paczkomatu i zeskanuj kod QR z aplikacji (dostaniesz też kod nadania mailem), a otworzy się skrytka, do której możesz włożyć przesyłkę. Aplikacja jest chyba prostszym rozwiązaniem jeżeli już ją masz i korzystasz regularnie z usług InPostu, przede wszystkim dlatego, że nie trzeba drukować etykiety, ale jeśli ktoś wysyła paczki sporadycznie i nie ma aplikacji (albo po prostu nie lubi pisać na ekranie telefonu) to serwis online jest idealnym rozwiązaniem.

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat