„Zapewniam, że nie będzie podwyżki cen ciepła do grudnia, natomiast w grudniu to nie wiem, co będzie…” - mówił na antenie radia Strefa FM Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków.
Czwartek to ostatni moment na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). 30 czerwca kończy się rządowy spis źródeł ciepła w domach, mieszkaniach oraz obiektach usługowych.
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
Bojkoty, oskarżenia, zarzuty niekompetencji, a nawet groźby kierowania sprawy do sądu - to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, która - dość niespodziewanie - odbyła się w czwartek o... szóstej rano.
Modernizacja miejskich ciepłowni w Piotrkowie Trybunalskim idzie pełną parą - zapewniają urzędnicy. Jak twierdzą, dzięki tej inwestycji Piotrków będzie posiadał jedną z najbardziej ekologicznych oraz nowoczesnych ciepłowni w kraju. Na stronie Urzędu Miasta opublikowano film z postępu prac, który zobaczycie także u nas.
Szybko i sprawnie udało się pozbyć awarii magistralnej sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Dmowskiego 37. Mieszkańcy części Piotrkowa Trybunalskiego przez kilka godzin musieli obyć się bez ciepła. Awaria obejmowała nieruchomości pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii. Al. Sikorskiego i Poprzeczną.
W związku z koniecznością usunięcia awarii magistralnej sieci ciepłowniczej, zlokalizowanej w rejonie ul. Dmowskiego 37, mieszkańcy części Piotrkowa Trybunalskiego muszą się liczyć z przerwą w dostawie energii cieplnej. Dostawa ciepła zostanie wstrzymana we wtorek (12.04.2022) około 9.00, a odczują to właściciele i najemcy obiektów zlokalizowanych pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii. Al. Sikorskiego i Poprzeczną.
Kolejna awaria magistrali ciepłowniczej przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. W środę bez miejskiego ciepła i ciepłej wody będzie musiało sobie poradzić kilka tysięcy mieszkańców miasta.
Piotrków musi do 2023 roku zrezygnować z węgla. Wkrótce ruszy budowa nowych ciepłowni na gaz. Decyzję tę krytykuje radny Łukasz Janik. Prezes piotrkowskiej Elektrociepłowni Marek Krawczyński tłumaczy, że gaz jest najtańszym i jedynym rozwiązaniem.
- Dla miejskiego ciepłownictwa nie ma lepszej alternatywy – to zdanie kilkukrotnie było powtarzane w poniedziałek w siedzibie Elektrociepłowni Piotrków. Podpisano tam umowę na modernizację miejskich ciepłowni. Zamiast węgla będą one teraz zasilane gazem.