Spółka Elektrociepłownia Piotrków poinformowała, że nastąpiła awaria ciepłociągu. W całym mieście występują problemy z dostarczaniem ciepłej wody. Awaria została zlokalizowana.
Do końca czerwca mają zakończyć się prace przy budowie ciepłociągu w ulicy Żwirki. Nowa instalacja jest już gotowa, do wykonania pozostały jeszcze przyłącza do miejskich budynków. Prace są elementem kilkuletnich działań polegających na restrukturyzacji systemu ciepłowniczego.
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie wkrótce przestanie istnieć. Zastąpi go, powołana w 2019 roku, spółka miejska Elektrociepłownia Piotrków.
Dom Pomocy Społecznej, ZSP nr 1 i zaplecze Stadionu Miejskiego "Concordia" wkrótce zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, będą mogli z niej korzystać również mieszkańcy okolicznych posesji.
Jak skutecznie walczyć ze smogiem? Piotrków ma plan długoterminowy, władze miasta chcą zrezygnować z węgla i postawić na gaz, co w dłuższej perspektywie ma sprawić, że będziemy niemalże eko miastem. Już kilka miesięcy temu zdecydowano, że w ramach modernizacji miejskich ciepłowni zmienimy paliwo na to bardziej eko. Modernizacja miejskiego ciepłownictwa to jednak koszt ok. 50 mln zł. Pierwszy wniosek o dofinansowanie tego zadania już został złożony.
Mieszkańcy ul. Poprzecznej w Piotrkowie Trybunalskim od czwartku nie mają ciepłej wody. Jest to związane z awarią ciepłociągu.
W środę 26 czerwca Rada Miasta zdecyduje, czy utworzona zostanie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Elektrociepłownia Piotrków. Zadania, jakie staną przed nową spółką to produkcja i dystrybucja ciepła, produkcja energii elektrycznej, ale przede wszystkim inwestycje związane z modernizacją i rozbudową systemu ciepłowniczego.
Kolejny odcinek ciepłociąg powstanie w Piotrkowie. Do miejskiej sieci mają zostać podłączone budynki od ulicy Próchnika aż do ul. Żwirki.
W Tomaszowie chcą sprawdzić, czy miasto będzie mogło uniezależnić się energetycznie dzięki geotermii. Jeśli będzie to możliwe, uzyskane ciepło będzie mogło być wykorzystywane w miejskiej sieci ciepłowniczej, do której podłączone są zarówno obiekty użyteczności publicznej, jaki i budynki mieszkalne. Tuż obok tomaszowskiej Areny Lodowej rozpoczęły się właśnie pierwsze odwierty.
Radni, urzędnicy i eksperci debatują nad tym, jak najtaniej zmodernizować system ciepłownictwa w Piotrkowie. Stabilne i bezpieczne dostawy ciepła ma zapewnić miastu zmiana paliwa z węgla na gaz. Czy ciepło w Piotrkowie będzie droższe?