Advertisement

Ostatni dzień spisu źródeł ciepła

ePiotrkow Czwartek, 30 czerwca 202213212
Czwartek to ostatni moment na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). 30 czerwca kończy się rządowy spis źródeł ciepła w domach, mieszkaniach oraz obiektach usługowych.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Każdy obywatel, który jest właścicielem budynku, musi złożyć do 30 czerwca stosowną deklarację na temat wykorzystywanego w domu źródła do ogrzewania budynku. W przypadku mieszkańców bloków obowiązek ten spoczywa na zarządcy bloku. Jedynie w przypadku posiadania indywidualnego źródła ciepła obowiązek takiego zgłoszenia również spoczywa na właścicielu mieszkania.


Deklaracje można złożyć w dwóch formach - elektronicznej i papierowej. W pierwszym przypadku wniosek należy złożyć za pośrednictwem strony zone.gunb.gov.pl oraz posiadać profil zaufany bądź elektroniczny dowód osobisty.
W przypadku formy papierowej wniosek należy złożyć do Urzędu Miasta przy ul. Szkolnej 28 lub Pasażu Karola Rudowskiego (deklaracje do pobrania w załączniku lub na miejscu w magistracie). Następnie urzędnik uwierzytelni wniosek i wprowadzi odpowiednią informację do CEEB.

Deklaracje muszą złożyć właściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielolokalowych (np. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz właściciele czy zarządcy lokali usługowych, handlowych.

UWAGA!
Dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od dnia uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliwa.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dzikun ~dzikun (Gość)30.06.2022 10:15

Spokojnie, po pierwszym lipca też będzie można złożyć te deklaracje, ale trzeba będzie dopisać zdanie o czynnym żalu i po "bulu" (tak kiedyś pisał Prezydent RP)

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat