Idąc do apteki, aby wykupić leki dziecku, pamiętajmy, by mieć ze sobą odpowiednie dokumenty. Inaczej możemy nie dostać leku z refundacją. Przekonała się o tym pani Wioletta, która próbując wykupić lek dla dziecka, najpierw musiała okazać się dowodem potwierdzającym ubezpieczenie pociechy.
„Alkohol i narkotyki” - to akcja, jaką od rana prowadzi piotrkowska „drogówka”. Policjanci wyrywkowo zatrzymują kierowców, badają ich trzeźwość oraz to czy są pod wpływem środków odurzających.
Za każdym razem, kiedy pani Helena robi zakupy w supermarkecie Kaufland w Piotrkowie, napotyka na grupkę ludzi, którzy nie dają jej spokojnie wejść ani wyjść ze sklepu. Kobieta momentami obawia się o swoje bezpieczeństwo. Zarząd piotrkowskiego Kauflandu nie reaguje...
Bezpłatne, komputerowe badanie wzroku organizują 27 stycznia władze gminy Aleksandrów.
Piotrkowski Urząd Pracy przeżywa oblężenie. Do końca stycznia bezrobocie wzrośnie o ponad tysiąc osób. - Pierwszy miesiąc w roku jest zawsze trudny. Ludziom po prostu wygasają umowy o pracę – mówi dyrektor pośredniaka.
Na ulice wyjechały dodatkowe patrole policji. - Celem wzmożonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego - informuje policja.
W 2012 roku w powiatowych urzędach pracy na terenie całego kraju nastąpią redukcje etatów. Zatrudnienie spadnie średnio o 10%, jednak w Piotrkowie ten wskaźnik będzie nieco wyższy.
Bezdomni z noclegowni przy ulicy Belzackiej nie przeprowadzą się w tym roku do nowego obiektu.
Podniesienie bezpieczeństwa, głównie wśród dzieci i młodzieży, zerwanie ze stereotypem, że osoba, która informuje policję o zagrożeniu, jest “złym informatorem” oraz dostrzeganie i reakcja na niebezpieczeństwa. To główne cele kampanii społecznej “Widzę. Reaguję”, której podsumowanie odbyło się w piotrkowskim kinie Helios.
Po kilku latach na radomszczańskie ulice powrócili tzw. „przeprowadzacze”, czyli osoby, które uczniom pomagają przejść przez ruchliwe ulice.