Inni mogą, dlaczego nie my? Radni Piotrkowa, zbulwersowani stanem stanem miejskich autobusów, wzięli prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w krzyżowy ogień pytań. - Dlaczego Tomaszów czy Radomsko mogą mieć nowoczesne autobusy, a my nie? - dociekali podczas sesji Rady Miasta.
Kolejny autobus zamierza kupić Miejski Zakład Komunikacyjny w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód musi być wyprodukowany w latach... 2003-2004 - to jeden z warunków, jakie postawił MZK.
Co czuje człowiek stojąc na szczycie Góry Gór? Czy w ekstremalnych warunkach łatwiej oswoić się ze śmiercią? O tym i innych aspektach himalaizmu rozmawiamy z Piotrem Pustelnikiem, trzecim Polakiem i dwudziestym himalaistą na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.
Podczas wyprzedzania rowerzystki w autobusie otworzyła się boczna pokrywa silnika, która uderzyła kobietę. Rowerzystka z poważnymi obrażeniami ciała została hospitalizowana. Autobusem podróżowało 10 uczniów, żaden z nich nie odniósł obrażeń. Zarówno 66-letni kierowca autobusu, jak i 53-letnia rowerzystka byli trzeźwi.
W związku z robotami drogowymi na ul. Gospodarczej w Piotrkowie, inaczej pojadą autobusy MZK linii nr 1.
Data otwarcia ofert w przetargu na budowę brakującego odcinka autostrady A1 znów uległa zmianie. Planowano zrobić to 20 listopada, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła jeszcze raz przełożyć termin.
Najpewniej dopiero 20 listopada zostaną otwarte oferty na projekty i budowę łódzkiego fragmentu autostrady A1, czyli łącznie czterech odcinków, od Tuszyna aż do granicy z województwem śląskim.
W związku z Dniem Wszystkich Świętych obowiązuje zmiana w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie.
Warunki na naszych drogach nie są dziś najlepsze. Przed godz. 8 w Al. Armii Krajowej w Piotrkowie doszło do niegroźnej kolizji, w której uczestniczyły autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego i samochód nauki jazdy. Kierowcy, zachowajcie ostrożność!
Odcinek Autostrady A1 od Piotrkowa do Częstochowy będzie budowany w śladzie obecnej Drogi Krajowej numer 1. To rodzi obawy mieszkańców gmin położonych przy Drodze Krajowej 91 - na przykład gminy Kamieńsk. Gdy rozpoczną się prace, tranzyt z krajowej jedynki przeniesie się na tzw. starą trasę. - Boimy się, że budynki i droga mogą nie wytrzymać, a tiry rozjadą centrum Kamieńska - zaznacza burmistrz, Bogdan Pawłowski.