Kilkadziesiąt piotrkowskich ulic wciąż nie ma kanalizacji sanitarnej. W północno-zachodnim rejonie miasta z szamb trzeba korzystać między innymi na ulicach Zgodnej, Żółtej, Turystycznej, Wiatracznej, Kasztelańskiej i Uprawnej.
Władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie tego zadania.
Aż 100 mln złotych może kosztować inwestycja, jaka rozpoczyna się w Woli Krzysztoporskiej. Wójt Roman Drozdek podpisze dzisiaj umowę z wykonawcą na realizację I etapu skanalizowania 3/4 powierzchni gminy.
Obiekt o przepustowości 410 m sześciennych odbiera już ścieki od mieszkańców Niechcic. Dostarczane są one głównie z istniejącego systemu sanitarnego oraz dowożone sprzętem asenizacyjnym.
Oddany niedawno do użytku przepust na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i al. Concordii na razie nie zdaje egzaminu. Często po opadach w tym rejonie tworzą się gigantyczne kałuże. Problem ma być jednak wkrótce rozwiązany.
Planowana modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego...
Na ulicy Zawodzie trwają prace związane z budową wodociągu.
Gmina Rzgów nadużyła pozycji dominującej na lokalnym rynku zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków – uznała Prezes UOKiK.
Do biura Rady Miasta Piotrkowa trafiło pismo od Służb Prawnych Wojewody Łódzkiego. Pismo dotyczy skargi na uchwałę w sprawie stawek za wodę i ścieki, którą złożyło czterech radnych Lewicy.
Wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w sprawie uchwalenia stawek i opłat dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków złożyło do wojewody łódzkiego czterech Radnych Lewicy.