Kilkudziesięciu pracowników piotrkowskiego pogotowia w ubiegłym roku drżało o swoje miejsca pracy.
W powiecie bełchatowskim zakończył się pierwszy etap szczepień przeciwko wirusowi HPV.
W Wolborzu rozpoczął funkcjonowanie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. - Nie traktujemy tego NZOZ-u jako konkurencji dla istniejącego już publicznego zakładu, ale jako rozszerzenie usług medycznych dla naszych mieszkańców - powiedział wójt gminy Henryk Sęk.
Okazały budynek, wznoszony na rogu ulicy Polnej i Alei Armii Krajowej w Piotrkowie, przyciąga wzrok i budzi zainteresowanie piotrkowian. Ustaliliśmy, że ma być domem Hipokratesa, że przeniesie się do niego prywatna przychodnia eR-Med.
Bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne prowadzi Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.
Co 6 sekund na świecie jakaś osoba zakaża się HIV, a co 9 sekund ktoś umiera na AIDS. Wirusem do tej pory zaraziło się ok. 68 mln osób. W Polsce wykryto ponad 12,5 tysiąca zakażeń, zmarło ponad 1000 osób. A jak przedstawia się sytuacja w naszym regionie?
18 listopada już po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Z tej okazji piotrkowski sanepid przy współudziale Szpitala Rejonowego zorganizował wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury, której głównym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożenia dla zdrowia, jakim jest antybiotykooporność oraz promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.
Opalanie w solarium wkrótce może przestać być beztroską przyjemnością. Łódzka posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska proponuje rozpocząć ogólnopolską kampanię dotyczącą szkodliwości kąpieli słonecznych w solariach. Bardziej radykalny jest poseł Waldemar Andzel. Jego zdaniem, każda wizyta w punkcie opalania powinna być odnotowana na piśmie.
Szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy ponad trzystu piotrkowskich dziewczynek z rocznika 1997 zakłada projekt uchwały przygotowany przez piotrkowską lewicę, który już wkrótce ma trafić pod obrady radnych.
Społeczeństwo naszego województwa coraz bardziej się starzeje, przez co sytuacja placówek służby zdrowia staje się katastrofalna. Zajmujemy pierwsze miejsce pod względem umieralności. Jesteśmy liderem także, jeśli chodzi o liczbę wypadków czy zatruć. Już prawie co piąty mieszkaniec łódzkiego jest w wieku poprodukcyjnym, czyli wymaga specjalnej troski i opieki.