Dlaczego w Piotrkowie wciąż nie ma oddziału pediatrycznego? - takie pytanie padło w czwartek rano na antenie piotrkowskiego radia.
Od 1 listopada w Piotrkowie nie ma oddziału pediatrycznego. Najmłodsi pacjenci muszą jeździć do szpitali w Opocznie, Radomsku czy Tomaszowie. Sprawę komentuje posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska (z zawodu lekarz).
Ocieplony i odmalowany budynek, nowy parking, podjazd dla niepełnosprawnych – ośrodek zdrowia w Gomulinie przeszedł remont.
Od kilku tygodni mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska korzystają z wyremontowanego ośrodka zdrowia. Roboty kosztowały 227 tys. 550 zł.
Od 1 lipca nie jest już tam samo w piotrkowskich szpitalach. Porodówka i ginekologia będą tylko w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta a chirurgia w Szpitalu Wojewódzkim na Rakowskiej. Pacjenci zaniepokojeni są zmianami, ale wicemarszałek województwa łódzkiego uspokaja: nie ma się czego bać.
Organizacje lewicowe nie chcą zmian w piotrkowskiej służbie zdrowia. Poskarżyli się więc marszałkowi województwa.
76 studentów I roku Wydziału Pielęgniarstwa WSPS wzięło udział w uroczystości czepkowania, która odbyła się wczoraj, 13 maja, w sali widowiskowej piotrkowskiego Domu Nauczyciela. Studentki otrzymały białe czepki, studenci przypinki w kształcie pielęgniarskiego czepka. Gościem honorowym ceremonii była Wacława Kamieńska, nestorka polskiego pielęgniarstwa, odznaczona Medalem Florence Nightingale.
Zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ "Solidarność" protestuje przeciwko planowanemu powołaniu Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności podlegającej Ministerstwu Rolnictwa.
Zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom - wejdą w życie znacznie później.
Chociaż obecny system opieki zdrowotnej funkcjonuje od wielu lat, nadal wiele osób nie wie, kiedy dzwonić po karetkę, czym jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz do czego zostały powołane szpitalne oddziały ratunkowe.