Piotrkowskie Muzuem będzie jedną z placówek, która zostanie objęta mecenatem Polskiej Grupy Energetycznej. O takim wsparciu dla placówki poinformował w poniedziałkowy poranek poseł Grzegorz Lorek.
W niedzielę odbyła się pierwsza w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. Wydarzenie organizowane przez Muzeum oraz Klub Kolekcjonerów po raz kolejny przyciągnęło fanów przedmiotów "z duszą".
Po blisko 300 latach do Wolborza powrócił zamek. W piątkowy wieczór przed kolegiatą uroczyście odsłonięto odlew, który przedstawia rekonstrukcję budowli. Uroczystość była jednym z obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Kolejne ciekawe miejsce warte uwagi znajduje się w sporej odległości od Piotrkowa Trybunalskiego, ale warto poświęcić mu jeden z wolnych dni. To zamek, w którego murach pojawił się nie tylko Pan Samochodzik, ale też wielu rycerzy. Klimat czasów, w jakich żyli i walczyli można poczuć zatrzymując się obok zamku na nocleg. A co jeszcze warto wiedzieć na jego temat? Zapraszamy na garść ciekawostek.
W Polsce trwa weekend z kolejną edycją Nocy Muzeów. Nie inaczej było w Piotrkowie, gdzie na Zamku Królewskim organizatorzy przygotowali dla mieszkańców różne atrakcje.
Izba stołowa, biskupia komnata, krużganki z loggią, czy nawet baszta. To tylko niektóre elementy, z których składał się zamek Biskupów Włocławskich w Wolborzu. Razem z nami możecie wybrać się na wirtualny spacer po nim. To dzięki pracy i prezentacji archeologa Tomasza Olszackiego.
Już po raz pięćdziesiąty drugi w Piotrkowie odbywają się Dni Muzyki Kameralnej. Koncerty muzyki klasycznej tradycyjnie odbywają się w salach piotrkowskiego Zamku Królewskiego.
Muzeum w Piotrkowie organizuje już 52. edycję cyklu koncertów w ramach Dni Muzyki Kameralnej. Na to wydarzenie składają się cztery programy. Pierwszy z nich już w najbliższą niedzielę (07.05) o godz. 16:30 w salach piotrkowskiego Muzeum przy placu Zamkowym 4.
Trwające w Wolborzu badania archeologiczne pozwoliły odkryć zabudowę zamkową o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Prace od pół roku prowadzone są na prywatnych działkach mieszkańców, którzy wyrazili zgodę na wykopaliska.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.