Zarząd Województwa Łódzkiego rozdzielił dofinansowanie w konkursie na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną oraz sportową przy szkołach. W powiecie piotrkowskim wsparcie otrzymały Czarnocin i Szynczyce. Dzięki temu ma się poprawić komfort prowadzenia zajęć w obu instytucjach.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie, czyli popularny "Tepees" z nową pracownią komputerową. Wygrał ją w turnieju Grarantanna Cup uczeń klasy 3ti2 - Piotr Szczepanik. W turnieju organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji zdobył też nagrody indywidualne.
Szkoła w Szydłowie jako jedyna w naszym regionie będzie od września kształcić w zawodzie kierowca mechanik, dysponując własnym samochodem ciężarowym. Dodatkowo osoby pobierające naukę w tym kierunku będą mogły uzyskać kwalifikację wstępną, a wszyscy uczniowie i słuchacze ZSP CKU nieodpłatnie zrobić kurs prawa jazdy kat. C. To jednak nie wszystkie nowości, jakie ma do zaoferowania placówka. Także od września szkoła ta rozpocznie, we współpracy z Akademią Haeringa, kształcenie na kierunku operator obrabiarek skrawających. Dla uczniów tego kierunku przewidziano między innymi wynagrodzenie od firmy oraz szkolenia w Niemczech.
Blisko 29 tys. złotych dofinansowania otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie na program edukacji ekologicznej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jak podkreśla Lidia Łopusiewicz, dyrektor popularnej "Piomy" jest to już trzeci raz kiedy szkole udało się pozyskać taki grant i ponownie dzięki niemu uda się zrealizować mnóstwo cennych inicjatyw proekologicznych.
Dziury w oknie i na przedniej elewacji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, czyli popularnej "Piomy" to zniszczenia jakie zastali pracownicy szkoły w piątkowy poranek. Uszkodzenia wskazują na to, że placówkę ostrzelano z "wiatrówki". Sprawa została zgłoszona na policję, która nie chce komentować zdarzenia.
Poniedziałek, ósmy czerwca to start matur! Nietypowa jest nie tylko data - zaczynają się egzaminy jakich jeszcze w Polsce nie było - ze specjalnymi środkami ostrożności. Sesja maturalna rozpoczęła się od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 9:00. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie.
W centrum Piotrkowa znajduje się szkoła z najnowocześniejszą halą sportową w rejonie. Jest to Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza 10 /12. Warto zainteresować się oferowanymi tu kierunkami, które umożliwiają zdobycie konkretnej specjalizacji. Wysoką jakość kształcenia zawodowego potwierdzają uczniowie, ich rodzice czy lokalni pracodawcy, a przede wszystkim bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, zwany Tepeesem, ma już 114-letnią historię. W ZSP nr 1 funkcjonuje V Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego o profilach: humanistycznym, społecznym, biologiczno-chemicznym, językowo-informatycznym oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne im. rtm. Witolda Pileckiego kształcące w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, technik elektryk i technik informatyk.
Uczniowie „Budowlanki” okazali się najlepszymi instalatorami, a właściwie instalatorkami w Polsce w konkursie „Junkers-Bosch szkoli”. Zwyciężczynie zawodów to dwie uczennice II klasy o profilu energetyka odnawialna – Oliwia Mrozińska i Zuzanna Dołgin. 3. miejsce zajął ich kolega z klasy Julian Nowak. Niestety z uwagi na panującą w kraju pandemię laureaci konkursu nie wezmą udziału w uroczystym wręczeniu nagród.
W wieku zaledwie 19 lat, Klaudia Sima, tegoroczna absolwentka ZSP nr 2 w Piotrkowie, czyli popularnej Piomy wydała swoją pierwszą książkę. "I że cię nie opuszczę" to powieść obyczajowa osadzona w brutalnych realiach II Wojny Światowej.