Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
- Sytuacja w naszym województwie się poprawia, ale to nie oznacza, że epidemia jest w odwrocie - mówił w rozmowie z nami Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Wojewoda w rozmowie z naszą redakcja opowiadał o sytuacji epidemicznej w Łódzkiem oraz o tymczasowym szpitalu w Hali Expo w Łodzi.
Nie marzył o tym od dziecka, ale w pewnym momencie stwierdził: czemu nie, może się uda. Udało się. Kacper Świerk z Piotrkowa, absolwent I LO im. Bolesława Chrobrego, od października będzie studiował biologię na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Od wejścia Polski do Unii Europejskiej setki tysięcy, a właściwie miliony naszych rodaków wyjechało do różnych europejskich krajów w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Okazuje się, że ruch odbywa się także w drugą stronę i obywatele „starej” Unii również decydują się na przeprowadzkę nad Wisłę, najczęściej mieszkańcy ogarniętego kryzysem południa kontynentu. Tak było w przypadku Federica, który już parę lat temu przyjechał do nas ze słonecznej Italii za pracą... i kobietą. Zapytaliśmy go, jak żyje się mieszkańcowi Wenecji w Piotrkowie Trybunalskim.
COVID-19 nie jest jedyną chorobą, na którą będą chorować i od której będą umierać ludzie, jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia i wznowić opiekę oraz zabiegi w innych dziedzinach medycyny - mówi w wywiadzie dla PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Po co w ogóle są archiwa? Kto najczęściej z nich korzysta? Dlaczego w tym piotrkowskim nie znajdziemy informacji na temat Bitwy pod Grunwaldem? O to wszystko – w setną rocznicę Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim – pytamy dyrektora tej placówki dr. Tomasza Matuszaka.
Dopiero przed północą nowy-stary prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zjawił się w swoim sztabie wyborczym. Po wzniesieniu lampki szampana i podziękowaniach, Krzysztof Chojniak udzielił mediom krótkiego wywiadu, w którym zdradził, kto zostanie dyrektorem mediateki.
Gwiazdą tegorocznej Nocy Bibliotek, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie, był John Porter, muzyk i kompozytor. Tuż przed występem udało nam się porozmawiać z artystą. Walijczyk opowiedział nam nie tylko o swoich muzycznych planach, o tym, co myśli o naszym mieście, ale także komu będzie kibicował podczas mundialu.
31-letni Łukasz z Podolina w gminie Moszczenica choruje na porażenie mózgowe. On i jego mama każdego dnia zmagają się z mniejszymi bądź większymi wyzwaniami, które stawia przed nimi życie. Podejmują je. Łukasza spotkałem w jednym z korytarzy Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa. Powiedział mi, gdzie mam szukać jego mamy. Rozmowa z nią była pełna emocji. Od wzruszenia, poprzez pogawędkę o zwykłych sprawach, aż do szczerego śmiechu. Pani Elżbieta mówi, że Łukasz jest jej największym szczęściem.
Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA oraz posłanka Elżbieta Radziszewska spotkali się z mieszkańcami Piotrkowa w ramach Klubu Obywatelskiego. Tematem rozmowy była polska polityka zagraniczna w czasach „dobrej zmiany”. Rozmawialiśmy z Ryszardem Schnepfem o sytuacji na Bliskim Wschodzie i zgrzytach na linii USA - Rosja oraz Polska - Izrael.