Otwarcie nowej kadencji rady miasta: Ślubowanie i pierwsze decyzje kadrowe

Poniedziałek, 06 maja 2024151
Pierwsze posiedzenie nowego składu rady miejskiej rozpoczęło się w poniedziałek o godzinie 10. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy od dłuższego czasu społeczność miała okazję wybrać nowego lidera.

Ładuję galerię...

Po zaprzysiężeniu nowych radnych, przyszedł czas na wybór przewodniczącego rady miasta. Kandydaci zostali zgłoszeni przez radnych i kluby radnych. Klub radnych „Razem Dla Piotrkowa” zgłosił kandydaturę Jana Dziemdziory, który nie zgodził się na walkę o funkcję przewodniczącego rady. Drugim kandydatem był Mariusz Staszek.

 

W głosowaniu na stanowisko przewodniczącego rady miasta radni głosowali za i przeciw. Mariusz Staszek zdobył 17 głosów za i 6 przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

 

Nowym przewodniczącym został Mariusz Staszek.

 

 

Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zostali Konrad Czyżyński, Mariusz Maciołek oraz Andrzej Piekarski.

 

Podczas sesji prezydent Juliusz Wiernicki zdradził, kto będzie piastował funkcje jego zastępców.

Pani Krystyna Czechowska to rodowita piotrkowianka, od niemal 25 lat zawodowo związana z administracją samorządową. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych i to właśnie ten obszar jest głównym zakresem jej kompetencji (...). Drugim zastępcą prezydenta został pan Piotr Kulbat. Pan Piotr jest magistrem inżynierem geodetą oraz inżynierem zarządzania finansami przedsiębiorstw. 11 lat pracował w branży związanej z geodezją i obsługą inwestycji, w tym kilka lat w administracji samorządowej. Prowadził przez ostatnie 19 lat własną działalność gospodarczą w zakresie branży geodezyjnej, współpracując z administracją samorządową oraz inwestorami z sektora prywatnego.

 

Pierwsza sesja rady miasta w nowym składzie i z nowym przewodniczącym na czele stanowi początek nowej ery dla Piotrkowa Trybunalskiego.


Zainteresował temat?

15

27


Komentarze (151)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.05.2024 06:43

I niech wezmą się za banery ,które jeszcze są w mieście,dlaczego nie są ukarane te osoby które jeszcze widać na banerach?przypominam że to są banery pisu

57


123 ~123 (Gość)12.05.2024 20:04

mam nadzieję, że przekształci spółki miejskie w zakłady podległe urzędowi miasta tym samym zlikwiduje rady nadzorcze w tych spółkach i mieszkańcy będą płacić mniej za wodę, ciepło itp.

50


Oset ~Oset (Gość)08.05.2024 11:32

Jak funkcję pełni pan Janik w Radzie Miasta w Bełchatowie, skoro wczoraj był obecny na inauguracji pana prezydenta Patryka Marjana?

47


mieszkańcyEP ~mieszkańcyEP (Gość)07.05.2024 09:13

Teraz należy dokonać zmiany prezesów spółek (emerytów), oraz zmiany w radach nadzorczych, i zacząć normalne funkcjonowanie magistratu aby mam mieszkańcom żyło się dużo lepiej.

221


pytam ~pytam (Gość)06.05.2024 14:28

a pan Janik na tym etapie po której jest stronie? Czy zapewnia swoich wyborców że Chojniak to zło najgorsze, czy ratuje piotrkowską prawice i popiera prezydenta Chojniaka? No nie , on teraz będzie w koalicji z platwormą obywatelską, zresztą nigdy nie był przeciwko niej.Człowiek, który dla kariery zrobi i powie wszystko.Nie ma w tym żadnej ideologii.

2714


Wojtek z Wierzej ~Wojtek z Wierzej (Gość)07.05.2024 11:04

Fajnie że mamy już nową radę nowego prezydenta i wice prezydentów, teraz kolej na nowego sekretarza miasta.

153


Wiedźma ~Wiedźma (Gość)07.05.2024 13:20

Podobno planowane jest wprowadzenie opłaty dla organizatorów Różańca Męskiego za zajęcie pasa drogowego, do którego chodnik też należy. Może to być prawdą?. Sama już nie wiem, ale niepokój w ludziach jest.

513


Olga, 32 lata, panna ~Olga, 32 lata, panna (Gość)07.05.2024 12:26

Gdzie teraz pracuje radny Krzysztof?

156


Lesio ~Lesio (Gość)09.05.2024 21:52

Rozglądałem się po sali ale Grabarczyka nie pokazali. Pani Ela z Warszawy przyjechała dla sprawy. Chciałem to rymowalem.

30


mela ~mela (Gość)07.05.2024 13:13

ale z tej Chojnackiej piękna i zgrabna kobieta - naprawdę bardzo reprezentacyjna osoba.

1018


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat