Zamknięta dla ruchu została ulica Piastowska w Piotrkowie. Ma to związek z z rozpoczynającą się przebudową chodników na ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. 3 Maja.
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który wysyłał paczki z nielegalnym tytoniem. U zatrzymanego znaleziono 543 kg tytoniu, 1990 paczek papierosów i 100 l alkoholu nieznanego pochodzenia.
54 osoby zostały zarejestrowane, a 48 z nich oddało krew w ramach akcji, przeprowadzonej podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie zebrano aż 21,6 litra tego bezcennego leku.
Tragedia w Rozprzy, a w konsekwencji śmierć 19-letniej Wiktorii zszokowała mieszkańców Piotrkowa i regionu. We wtorek pod Akademią Piotrkowską, gdzie studiowała, zapłonęły pierwsze znicze.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Piotrkowie to także akcja krwiodawstwa. Tym najcenniejszym darem będzie można podzielić się już w niedzielę w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Słowackiego 74.
"Geneza i realizacja kłamstwa katyńskiego" - to tytuł pierwszego wykładu otwartego, na jaki zaprasza Akademia Piotrkowska. Prelekcji będzie można wysłuchać już dziś o godz. 17:00.
22 stycznia to data, którą uważa się za moment wybuchu powstania styczniowego. Był to niezwykle ważny niepodległościowy zryw, a swoją historię związaną z tymi wydarzeniami ma także Piotrków Trybunalski.
Rada Powiatu Piotrkowskiego jednomyślnie przeznaczyła kolejne środki na inwestycje drogowe w powiecie. Planowane wydatki dotyczą m.in. modernizacji dróg Antonielów-Mierzyn, ul. Warszawskiej w Gorzkowicach, w Łęcznie, Tomawie, Gościmowicach i Kłudzicach. Umożliwi to rozstrzygnięcie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami, o czym informował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Piotr Wojtysiak.
Już w najbliższy poniedziałek burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski podczas transmisji na swoim facebookowym fanpage’u będzie odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące m.in. tegorocznego budżetu, a także realizowanych i planowanych inwestycji.
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.