Wysyłał paczki z nielegalnym tytoniem. Usłyszał zarzuty

Region Środa, 31 stycznia 20247
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który wysyłał paczki z nielegalnym tytoniem. U zatrzymanego znaleziono 543 kg tytoniu, 1990 paczek papierosów i 100 l alkoholu nieznanego pochodzenia.
fot. KAS Łódź fot. KAS Łódź

Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego został zatrzymany na terenie Pabianic, pod lokalem jednej ze znanych firm kurierskich. Mężczyzna zamierzał nadać trzy przesyłki z nielegalnym tytoniem. Następne dwie paczki przygotowane do wysyłki znaleziono w aucie, którym przyjechał do punktu.

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli również worek z tytoniem i 100 l alkoholu bez polskiej akcyzy. Kolejne wyroby akcyzowe zabezpieczono w miejscu zamieszkania mężczyzny i w samochodzie dostawczym, zaparkowanym przed jego posesją. Na poczet grożącej grzywny funkcjonariusze zajęli prawie 10 tys. euro, 7400 zł i dolary. Gdyby wszystkie zabezpieczone towary trafiły do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym wyniosłyby niemal 580 tys. zł - mówi st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

fot. KAS Łódź

 

Całkowity rozmiar procederu i rzeczywiste straty dla budżetu państwa ustalą śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi, którzy postawili mężczyźnie zarzuty karne skarbowe. Sprawa jest rozwojowa.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Urząd Celny ~Urząd Celny (Gość)01.02.2024 07:58

Masz ci babo placek.nie popoli ktoś.ale mój dostawca jest bezpieczny od kilku lat.

00


epickonawsi ~epickonawsi (Gość)01.02.2024 07:12

Ciekawe w czym płacili , gotówka zniknie to szara strefa pójdzie w bartel. Panienki pozakładają czytniki i kasy fiskalne :)

00


Brawa ~Brawa (Gość)31.01.2024 18:21

Teraz ja i moja rodzina czujemy się bezpieczniej

21


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)31.01.2024 12:30

Cytuję:
Gdyby wszystkie zabezpieczone towary trafiły do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym wyniosłyby niemal 580 tys. zł


Gdyby... gdyby... Lata temu nasz były prezydent-noblista powiedział, że "gdyby w wodzie były ryby, to wędkowanie straciłoby sens". Co miał dokładnie na myśli, to do dziś nie wiadomo.
A gdyby przyszło miliard Chińczyków i każdy zjadłby miliard tuńczyków, to... "skarb państwa" wzbogaciłby się o pierdyliard złotych z tytułu podatku VAT!
Na szczęście zakup pierdyliona zbędnych cudownych eliksirów i ich późniejsza utylizacja (na co poszło kilka miliardów złotych) przyniosła wszystkim same zyski, bo o stratach z tego powodu jakoś media się nie rozpisują.

13


jacuś ~jacuś (Gość)31.01.2024 11:54

gnębią przedsiebiorcę

12


podKAŁczanin ~podKAŁczanin (Gość)31.01.2024 11:01

Brawo

11


GościuZPT ~GościuZPT (Gość)31.01.2024 09:14

Ale z tym alkoholem to by mu dali spokój...Przecież idąc do sklepu wszyscy kupujemy alkohol z nieznanego źródła bo hurtownie właśnie taki towar sprzedają...Nawet kiedyś miałem okazję tego doświadczyć jak otworzyłem kolejną butelkę z tej samej hurtowni ale z innej dostawy...pierwsza była "oryginał" i weszła bez zarzutu, za to drugiej się wypić nie dało...jakiś szajs był przelany...więc z tego zarzutu powinni zrezygnować :-)

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat