Łukasz Leśniewski, uczeń klasy IIIa Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrowie nad Czarną zdobył tytuł laureata konkursu biologicznego. Gimnazjalista z gm. Aleksandrów znalazł się w elitarnym gronie 160 uczniów wyróżnionych podczas podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Już po raz kolejny jeźdźcy z całej Europy przyjechali do Bogusławic, aby wziąć udział w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich.
Jest rok 1899. Polska jest pod zaborami, w Piotrkowie rządzą Rosjanie. Po upadku Powstania Styczniowego car zdecydował, że to miasto nad Strawą będzie stolicą jednej z guberni. Tu urzędował jego przedstawiciel, tu ferowano wyroki sądowe. Przed piotrkowskim sądem stawali mieszkańcy wielu miast z obecnych województw: śląskiego i łódzkiego.
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie odbyła się inscenizacja, której motywem przewodnim była Tajemnica cierpienia i zmartwychwstania.
"Komunikacja w psim świecie" - to tytuł warsztatów z zoopsychologien, które odbędą się 24 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej.
Lany poniedziałek, zwany także śmigus-dyngus to jedna z ciekawszych tradycji, związana z Poniedziałkiem Wielkanocnym.
Zgodnie z wielkanocną tradycją, piotrkowianie tuż po poświęceniu pokarmów, udają się na zwiedzanie Grobów Pańskich. Jakie są te wystawione w tym roku w piotrkowskich kościołach?
- Gdy będą takie sytuacje, że będzie jechało więcej osób niż przewidziano w samochodzie będziemy zatrzymywać prawa jazdy i dawać to do dyspozycji sądu. I sąd będzie decydował – powiedział na antenie Radia Strefy FM podinsp. Artur Szczegielniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Policja zapowiada ostre konsekwencje po ostatnim tragicznym wypadku, w którym zginęło 7 młodych ludzi.
Zwyczaje wielkanocne w różnych częściach świata mają wiele cech wspólnych, ale są takie tradycje, które mogą wywołać konsternację u obcokrajowca. Ślązacy w Szwecji nie odważą się pielęgnować obchodów Śmigusa-Dyngusa, ale za to skandynawskie dzieci chętnie złożą im wizytę w przebraniu czarownic.