Zwiedzać miasto bryczką można nie tylko w Krakowie, ale również w Piotrkowie. XIX-wieczne taksówki pojawią się w trybunalskim grodzie w niedzielę (14.07), a początek trasy, obejmującej część Traktu Wielu Kultur, zaplanowana jest w Rynku Trybunalskim.
Kierujący audi 17-latek nie zapanował nad autem i na łuku drogi zjechał na przeciwny pas, potem wylądował w rowie, audi dachowało. Do wypadku doszło w miejscowości Kolonia Krępa w gminie Lgota Wielka w powiecie radomszczańskim.
Gwałtowne zjawiska pogodowe będą coraz gwałtowniejsze i coraz częstsze, niestety w związku z tym mogą się także pojawiać trąby powietrzne. Polscy naukowcy i synoptycy wytyczyli tzw. aleje tornad, która obejmuje znaczny obszar naszego kraju, na tej trasie znajduje się m.in Łódzkie, a więc m.in. Piotrków Trybunalski i okolice, czy powinniśmy się bać?
W wieku 77 lat zmarł Wiesław Kaczmarski, znany piotrkowski dziennikarz. Przez wiele lat był naczelnym „Tygodnika Piotrkowskiego”.
W środę 19 czerwca po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w szkołach podstawowych i gimnazjach w gminie Grabica. Nadszedł upragniony czas wakacji i odpoczynku po trudach roku szkolnego.
„Kolejowej Grupy Sabotażowej Orzeł" – taką nazwę wybrano dla skweru usytuowanego u zbiegu ulic Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Wakacje rozpoczęte, uczniowie mogą korzystać z ponad dwumiesięcznej przerwy od nauki. W I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie w środę dało się więc wyczuć jedynie pozytywne emocje.
Ewa Izydorczyk-Grzelak otrzyma 44. Złotą Wieżę Trybunalską. O przyznaniu tej wyjątkowej nagrody zdecydowała kapituła, a organizatorem plebiscytu jest Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Próbowali „podpalić” uczelnię, własnoręcznie wyrabiali marcepany, strzelali z łuku i budowali własne wulkany, te i wiele jeszcze innych ciekawych projektów realizowali uczestnicy zajęć Uniwersytetu Pierwszego Wieku w Piotrkowie. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego dla najmłodszych słuchaczy piotrkowskiej uczelni. Dyplomy i nagrody małym studentom wręczał dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii UJK w Piotrkowie dr hab. Jacek Bonarek.
Jak zatrzymać wodę w glebie? Co zrobić, by skutki suszy nie były tak dotkliwe? Jakie rośliny uprawiać w warunkach wciąż niestabilnej pogody? Na te pytania próbowano znaleźć odpowiedź podczas kolejnych, dziewiątych już, Dni Pola w Sulejowie. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godzinie 10.00 na terenie tamtejszej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian.