Dzieci, policjanci, ksiądz, sportowiec i pracownicy WORD-u przypominali jak bezpiecznie zachować się na drodze.
Liczba zdających pozytywnie nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy jest nadal niewielka. – Tendencja jest jednak wzrostowa – mówi Bogusław Kulawiak, dyrektor WORD w Piotrkowie.
Pisemny test wiedzy o ruchu drogowym, jazda zręcznościowa skuterem na czas, czy udzielanie pierwszej pomocy - to niektóre z konkurencji pierwszego etapu eliminacji do ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się wczoraj w piotrkowskim WORD-zie. Najlepsza okazała się drużyna z Radomska.
Wiedzą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, jeździe na rowerze po torze przeszkód i wielu innych zadaniach musieli popisać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów biorąc udział w powiatowych eliminacjach XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbył się w ubiegły piątek w Gimnazjum w Rozprzy.
Bełchatów chce mieć własny ośrodek egzaminowania kierowców. Chęć jest na tyle duża, że władze powiatu złożyły już w tej sprawie wniosek u marszałka województwa. - Nasze działania są prężne, więc szanse powodzenia inicjatywy oceniamy nawet na 90% - przyznaje Krzysztof Borowski, rzecznik starosty bełchatowskiego.
Od nowego roku obowiązuje nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy. – Zarejestrowaliśmy istotny spadek zdawalności i liczby klientów – przyznał w programie Strefy FM „O tym się mówi” Bogusław Kulawiak, dyrektor WORD w Piotrkowie.
W piotrkowskim WORD-zie rozegrały się dantejskie sceny. Przez Ośrodek przewinęły się prawdziwe tłumy, które pacyfikować musiała dyrekcja. Tylko w ciągu 3 dni do egzaminu przystąpiło 1175 osób. Każda miała jeden cel - zdać teorię, zanim zmienią się przepisy. 19 stycznia w życie weszła bowiem nowa Ustawa o kierujących pojazdami.
Od dzisiaj do środy 23 stycznia nieczynny będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie.
Za poprawne przejście po pasach lizak albo cukierek. Dziś dzieci w ramach akcji "Mikołaj na drodze" mogą spodziewać się takich nagród za przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
Nawet 10 lat za kratkami może spędzić kobiet,a która obiecała egzaminatorowi WORD, że za pozytywnie zdany egzamin na prawo jazdy może wręczyć mu łapówkę.