Artykuły do tagu: Tydzie

O tym, kto nie chciał hipermarketu w Piotrkowie. Pamiętacie?
W 1997 miasto sprzedało działkę w Al. Sikorskiego, wkrótce miał tam powstać pierwszy w Piotrkowie Trybunalskim hipermarket. Pamiętacie, kto chciał rzucić się pod buldożery, by do tego nie dopuścić?
Urząd Miasta wczoraj i dziś
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?
Pamiętacie jak dogorywała Hortensja?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
A pamiętacie, jak w 97 r. w Piotrkowie...
Przewodniczącym Rady Miasta został Marek Grynkiewicz. Jednego z radnych Piotrkowa pogryzł pies, do zdarzenia doszło na terenie schroniska dla zwierząt. Na szczycie listy przebojów Radia Piotrków królował No Doubt z przebojem „Don't Speak”. Listę filmowych przebojów okupowały z kolei „Desperado”, „Młodzi gniewni” i „Słodko-gorzki”. A najczęściej granym przebojem w Radiu Piotrków był „Kieliszek i szklanka” grupy Big Cyc.

Taki był Piotrków w 1997 roku. Właśnie wtedy, dokładnie 6 marca, ukazał się pierwszy numer „Tygodnia Trybunalskiego”. Tak, tak, małymi kroczkami zbliża się nasze 20-lecie.
Święta w gubernialnym Piotrkowie
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
Szósty dzień Tygodnia Antoniańskiego
Trwa szósty dzień Tygodnia Antoniańskiego w Tomaszowie Mazowieckim - w uroczystościach związanych z ustanowieniem świętego Antoniego Padewskiego patronem miasta i powiatu tomaszowskiego wzięli dziś udział między innymi wicepremier Piotr Gliński oraz metropolita łódzki arcybiskup Marek Jędraszewski, który odprawił uroczystą mszę i wygłosił homilię.
W Tomaszowie wystąpi Piotr Rubik
Koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą odbędzie się w Tomaszowie w ramach Tygodnia Antoniańskiego.
Tylko w „Tygodniu Trybunalskim” horoskop na 2016 rok
Sprawdź, czy szczęście będzie Ci sprzyjać w nowym roku. W pierwszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego” horoskop na cały 2016 rok. Od czwartku (7 stycznia) w kioskach!
18.10.2015 15:53
Żyję pomimo raka!
Nie tylko celebryci wygrywają walkę z rakiem. Chorzy i zwycięzcy są wśród nas. Trudno sobie nawet wyobrazić, co czuje osoba, która słyszy tę diagnozę, a jeszcze trudniej spróbować wczuć się w sytuację chorego w trakcie walki z nią. Swoimi przeżyciami zdecydowali podzielić się z nami Ewa i Marek, mieszkańcy naszego miasta i regionu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat