Materiały budowlane, takie jak prefabrykaty betonowe, konstrukcje stalowe oraz okienno-drzwiowe od lat stanowią duży odsetek produktów eksportowanych na Skandynawię. Dzieje się to za sprawą dużego zapotrzebowania krajów skandynawskich na dobrej jakości materiały w konkurencyjnej cenie. Dlatego właśnie Szwecja, Dania, Norwegia czy Finlandia, chętnie nabywają materiały budowlane z Polski. Dla nas, jest to stabilny rynek zbytu, o bogatej gospodarce, znajdujący się blisko geograficznie i solidny we współpracy.
Zamiast dopuszczalnych 40 ton, ważył ponad 78. Inspektorzy ITD zatrzymali w Piotrkowie przeciążony pojazd ciężarowy przewożący dużą kruszarkę do betonu. To kolejny skontrolowany pojazd, który znacznie przekraczał dopuszczalny normy.
Coraz więcej tirów nielegalnie przejeżdża przez Piotrków Trybunalski. Zwiększony ruch samochodów ciężarowych przez miasto spowodowany jest rozpoczęciem prac przy budowie autostrady A1.
Jednym z podstawowych założeń programu rządowego #NowaPiątka ma być uruchomienie większej liczby autobusowych połączeń gminnych i powiatowych, nadal jednak nie przyjęto ustawy o transporcie zbiorowym, bez której nie można tych zmian dokonać, w związku z tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego, którzy mają być odpowiedzialni za wprowadzenie tego projektu na terenie ziemi piotrkowskiej, nadal nie wiedzą kiedy dodatkowe autobusy zaczną kursować.
Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy policji i posterunku w Drzewicy, wspólnie z pracownikami powiatowego lekarza weterynarii w Opocznie, prowadzili kontrole na terenie targowisk w Opocznie i Drzewicy. Sprawdzali legalność sprzedaży żywca.
Utworzenie wagi dla samochodów ciężarowych było jednym z elementów przebudowy ronda Sulejowskiego w Piotrkowie. Samo rondo oddano do użytku w czerwcu 2017, a dopiero od niespełna miesiąca Inspekcja Transportu Drogowego może korzystać z nowej wagi i przeprowadzać kontrole pojazdów ciężarowych.
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.
Kupiłeś coś w internecie i potrzebna Ci przesyłka? Przeprowadzasz się do innego miasta, a nawet innego kraju? Chcesz wysłać komuś z rodziny jakąś paczkę? Po prostu chcesz zaoszczędzić na wysyłce? Mnóstwo przewoźników, kurierów etc a nie wiadomo z czyich usług skorzystać. Pomocny w tej sytuacji może być serwis clicktrans.pl. Za pomocą paru kliknięć wystawia ogłoszenie, a po chwili pojawią się oferty transportu. Sam możesz zdecydować, którą wybierzesz.
Czy znikną liczniki zamontowane przy sygnalizatorach na skrzyżowaniach? Jak wynika z wypowiedzi wiceministra infrastruktury, wkrótce może do tego dojść. Zdaniem Jerzego Szmita liczniki nie dość, że nie pomagają, to wzmagają niebezpieczeństwo w ruchu drogowym... I na nic zdają się komentarze i apele zadowolonych z sekundników kierowców.
Kilka tysięcy złotych kary może otrzymać właściciel firmy transportowej, który zamiast wyznaczoną trasą (wskazaną w licencji), wozi pasażerów innymi drogami. Niektóre minibusy kursujące na trasie Piotrków - Tomaszów zamiast drogą ekspresową S8, kursują jezdnią serwisową.