Artykuły do tagu: Tor

Najpierw klasztor, później koszary
Niewiele zachowało się pamiątek po piotrkowskim klasztorze Franciszkanów. (...) Kres XVII-wiecznej budowli położyły naloty Luftwaffe we wrześniu 1939 roku…
„Jaskółki” i „pożyczki”, czyli o fryzjerstwie dawniej i dziś
Kiedyś „jaskółki”, „garsonki”, „irokezy”, dziś „pajęczyny”, „cegiełki” „błyskawice”, „boby” lub styl emo. Wakacje to dobry czas na eksperymenty fryzjerskie.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie ma honor obwieścić Szanownej Publiczności, iż w jedną z najbliższych sierpniowych sobót grę miejską “Concierge Tour” z niebywałym programem projektuje. Zabawa rozpocznie się z wybiciem godziny 15.00, dnia 6 sierpnia.
Średniowieczna Biesiada Rodzinna w Sulejowie
Podczas biesiady odbędzie się prezentacja i degustacja średniowiecznego jadła przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Sulejów. Aby stworzyć klimat dawnych czasów w murach Opactwa Cystersów odbędą się, w aranżacji obozu rycerskiego, pokazy walk rycerskich, warsztaty rzemieślnicze, gry i zabawy plebejskie. A wszystko odbędzie się 15 sierpnia.
W ciągu jednego dnia spłonął cały Piotrków
Nie licząc wojen i najazdów obcych wojsk, Piotrków płonął wielokrotnie. To właśnie ogień zniszczył pierwszy akt nadania mu praw miejskich i jak żaden inny żywioł, wpływał na dzieje Piotrkowa, zwłaszcza na wygląd jego zabudowy na przestrzeni wieków.
Eksperci przewidują, że jest to bardzo prawdopodobne, jeśli wejdzie w życie ustawa spredowa.
Wybory powodem zmian na stanowisku dyrektora
Jan Krakowiak nie będzie już dyrektorem Powiatowego Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim.
Piotrkowska Fara pomnikiem historii?
- Nadanie obiektowi rangi pomnika historii jest jedną z najwyższych form ochrony zabytków, przyznawaną tylko tym, które mają wielkie znaczenie dla kultury i historii Polski - mówi Wojciech Malesa, pracownik kancelarii w piotrkowskiej Farze (parafii pw. św. Jakuba).
DZIEJE PIOTRKOWSKIEJ POCZTY MAŁO ZNANE
Istnieje w Piotrkowie od 338 lat, a od 183 lat w tym samym miejscu. Powstała na mocy królewskiego uniwersału. Była siódmą pocztą w I Rzeczypospolitej. Jej poczmistrz cieszył się przywilejami równymi przywilejom królewskich dworzan.
W Tomaszowie Mazowieckim prowadzone są wykopaliska, podczas prac odnaleziono m. in. przedmioty i kości wojowników, które mogą mieć nawet 1800 lat - mówi Michał Góra archeolog z Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat