Jeszcze tylko 3 tygodnie przedsiębiorcy, zajmujący drewniane budki u zbiegu Łódzkiej i Wojska Polskiego, mogą zajmować swoje sklepy.
Powodem jest niepodpisanie przez miasto kolejnych umów na najem tych obiektów.
Piotrkowianie zobaczą nowe oblicze remontowanej wieży ciśnień w drugiej połowie września-zapewnia Małgorzata Majczyna dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Pierwotnie prace miały być zakończone do końca sierpnia.
W projekcie zaplanowano prawie wszystko. Nowoczesny wygląd budynku, dwie strefy użytkowe. Przewidziano dobry widok na Stare Miasto z wnętrza budynku, szklane ściany i dach, przestronny hall, stanowiska internetowe, kawiarnię, antykwariat, małą salę konferencyjną (kinową), klimatyzację. Nie przewidziano tylko jednego - ceny...
Z trzech rozpatrywanych miejsc lokalizacji nowego schroniska dla zwierząt najbardziej atrakcyjna okazała się działka znajdująca się na oczyszczalni ścieków.
Wielu mieszkańców zastanawia się, kiedy w naszym mieście skończy się bezmyślne – według niektórych - wycinanie drzew. Nie ma tygodnia, aby do redakcji “TT” nie wpływały kolejne sygnały od zatroskanych mieszkańców, którzy informują o kolejnych wycinkach zieleni.
Wczoraj ruszył piąty Festiwal kultury chrześcijańskiej "Nadzieja", który potrwa do niedzieli. W ramach Festiwalu w budynku starego Aresztu przy Wojska Polskiego otwarta będzie wystawa "Gruzja stara jak Biblia". Jednak to nie jedyna rzecz jaka łączyć będzie w tych dniach Piotrków i Gruzję.
Media coraz częściej informują o nepotyzmie, jakiego dopuszczać się mają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy podobno wykazują się wyjątkową troską o dobro rodziny. Własnej rodziny i dlatego jej członków zatrudniają, gdzie tylko mogą. W Piotrkowie też?
Danuta Parzybut już nie rozumie miejskich urzędników przydzielających lokale z gminnego zasobu - choć oceniana była zawsze według tych samych kryteriów, raz na listach oczekujących na mieszkanie pojawia się, raz znika.
W Piotrkowie rozpoczęły się VI Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy-"Skrzyżowania". W tym roku rzeźby tworzyć będą Agnieszka Mikołajczyk i Jarosław Borek z ASP w Łodzi oraz Magdalena Kowalczyk–architekt z Krakowa. Swój udział zapowiedział również Volker Hamann–kurator artystyczny spotkań.
Jabłeczna, Wysowa i Łozice w okolicach Białowieży – miejsca, gdzie zachwyca uroda polskiego krajobrazu i nieskazitelnej przyrody, gdzie życie płynie jakby spokojniej, ciszej, gdzie na każdym kroku spotyka się życzliwość, uśmiech i szczera gościnność. Trzy artystyczne spotkania z krajobrazami, w których dominują kopuły cerkwi, prawosławne krzyże stoją obok katolickich, a wiatr niesie śpiewną mowę mieszkańców tych ziem.