Przedsiębiorcy inwestują w piotrkowskie Stare Miasto. W jednej z kamienic na Rynku Trybunalskim mieścić się będzie Hotel Staromiejski. Trzy gwiazdki, 20 pokoi, klimat mieszczańskiej, XVIII-wiecznej kamienicy - tam będą mogli zatrzymać się ludzie podróżujący w interesach.
W niedzielę (18 grudnia) na piotrkowskim Rynku zorganizowany zostanie wieczór wigilijny dla mieszkańców miasta. Pierwszy punkt spotkania to zapalenie przez prezydenta miasta blisko 5 tys. lampek na najwyższej w mieście choince.
Uroczysta msza święta upamiętniająca 30-tą rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego odbędzie się w najbliższą niedzielę - 18 grudnia o 9.30 w kościele ojców Jezuitów.
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
Tomaszowski Urząd Miasta do końca roku zakupi broń pneumatyczną, którą w razie potrzeby będzie można uśpić zwierzę.
Stan Wojenny na zawsze zmienił życie wielu Polaków. W 30 rocznicę jego wybuchu należy oddać hołd tym, którzy walczyli wówczas o wolność.
Nie w Piotrkowie, a w Mszczonowie. Przez wiele miesięcy Piotrków żył nadzieją, że gigantyczny park rozrywki powstanie właśnie u nas, konkretnie na Bugaju.
Piotrkowska platforma e-learningowa rośnie w siłę. W ciągu pierwszych tygodni funkcjonowania skorzystało z niej około 5 tysięcy internautów z miasta i powiatu.
Nową bibliotekę miejską samorząd obiecał piotrkowianom już w poprzedniej kadencji. Jest miejsce, jest projekt nowego obiektu (choć kosztował ok. 1 mln, to nie wiadomo, czy jeszcze na coś się przyda), ale nic nie wskazuje na to, że zostanie zrealizowany. Władze miasta wciąż jednak żyją nadzieją.
Prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Michał Rżanek już drugą kadencję będzie przewodniczył Komisji Gospodarki Komunalnej Związku Miast Polskich.