Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje dwa mityngi lekkoatletyczne dla uczniów piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Edgar Melkumov (AKS Piotrków) nie pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Reprezentant Atletycznego Klubu Sportowego nie wywalczył kwalifikacji podczas turnieju, który odbył się w chińskim Taiyuan.
Zakończyły się rozgrywki eliminacyjne o wejście do finału gminnej halowej piłki mężczyzn drużyn 5-osobowych prowadzonej przez Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej przy współpracy OZPN w Piotrkowie.
Piłkarze ręczni Piotrkowianina przypieczętowali swój awans do Superligi PGNiG. W rewanżowym meczu barażowym pokonali po raz drugi Zepter AZS UW Warszawa. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego wygrali aż 33:23 (16:9). Już po pierwszej połowie sprawa awansu była przesądzona.
Mała wieś między lasami, mała przyczepa kempingowa, jako sezonowe, przenośne mieszkanie i mały szary domek. To tu mieszka wielki człowiek o wielkiej pasji i wielkiej miłości do psów. Mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów.
Trzybramkowa zaliczka z pierwszego spotkania z Ruchem Chorzów okazała się za mała. Piłkarki ręczne Piotrcovii nie zagrają o miejsca 5-6 w Superlidze PGNiG. Podopiecznym Stanisława Mijasa zostanie walka o miejsca 7-8. O wygranej Ruchu zdecydowała większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe.
193 zawodników z 21 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym, które rozegrane zostały w hali Relax. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: kadeci oraz juniorzy i młodzieżowcy. Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków spisali się znakomicie. Wygrali rywalizację drużynową i wywalczyli wiele medali w indywidualnych zmaganiach.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą środę Piotrkowianin świętował będzie powrót do Superligi. W pierwszym barażowym spotkaniu nasz zespół pokonał bowiem na wyjeździe Zepter AZS UW Warszawa 31:27 (16:16) i trudno przypuszczać aby przed własną publicznością roztrwonił tę zaliczkę.
Miasto pozyskało 60 tys. zł dofinansowania na prowadzenie sportowych zajęć pozalekcyjnych w ramach programu “Wiem, co dla mnie najlepsze”. Z oferty może skorzystać nawet 1500 bełchatowskich uczniów.
Między sobą chwalą się dobrze osadzonymi pchnięciami i nie boją się silnych cięć. Na początku trenowali na kijach od szczotek, dziś walczą na szable, rapiery lub szpady.