W Piotrkowie Trybunalskim rachmistrzem podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 chcą zostać 64 osoby. Miejsc jest 30.
Nabór na Rachmistrzów Spisowych został przedłużony. Pierwotnie miał się zakończyć 9-go lutego, ale całym kraju zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 16 lutego. Piotrkowski Urząd Miasta także czeka na kolejne zgłoszenia. Docelowo magistrat planuje zatrudnić 30 rachmistrzów, którzy zaczną pracę podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 roku.
W gminie Wola Krzysztoporska rusza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w związku z mającym się odbyć w tym roku Narodowym Spisem Powszechnym. Oferty można składać od 1 do 9 lutego.
1 lutego rozpoczyna się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 roku. Pracę można podjąć także w Piotrkowie Trybunalskim
Gmina Wolbórz zajęła 4 miejsce w województwie, a 1 miejsce w powiecie piotrkowskim w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Powszechny Spis Rolny to największe i najważniejsze badanie statystyczne rolnictwa. Rozpoczął się 1 września i trwać będzie do 30 listopada 2020 r. Dane zbierane będą według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
Powszechny Spis Rolny to największe i najważniejsze badanie statystyczne rolnictwa. Rozpoczął się 1 września i trwać będzie do 30 listopada 2020 r. Dane zbierane są według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
Poczta Polska, w związku ze zbliżającym się terminem wyborów prezydenckich, wystąpiła drogą elektroniczną do włodarzy gmin o udostępnienie spisu wyborców. Taki wniosek wpłynął też do Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Nasz magistrat nie przekaże jednak danych osobowych mieszkańców. Dlaczego? To szczegółowo wyjaśnia sekretarz miasta Bogdan Munik, których odsyła do Konstytucji RP i ustawy Ordynacja wyborcza.
Wielu prezydentów i burmistrzów miast nie zgadza się na wydanie Poczcie Polskiej spisów wyborców. W ich ocenie byłoby to niezgodne z prawem. Część zapowiedziała, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
Narodowy spis powszechny jest fotografią społeczeństwa pokazującą, jak żyjemy i jak na przestrzeni lat zmienia się struktura społeczna, demografia, warunki życia - powiedziała PAP rzecznik prezesa GUS Karolina Banaszek.